Home Tunnustus FOTOD I Valgamaa tänugalal tänati parimaid
FOTOD I Valgamaa tänugalal tänati parimaid

FOTOD I Valgamaa tänugalal tänati parimaid

Valgamaa tänugalal tunnustati maakonna parimaid kultuuris, spordis, noorsootöös ja turvalisuses.

Valgamaa Arenguagentuuri, MTÜ Valgamaa noorsootöökeskuse Tankla, Valgamaa Spordiliidu ja Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupi ühine tänuõhtu viidi läbi silmas pidades koroonaaja piiranguid: kutsutuid oli oluliselt vähem, istuti hajutatult ja kanti maske.

„Hea meel on sellist suursündmust Otepää vallas võõrustada,“ sõnas Otepää vallavanem Jaanus Barkala. „Vaatamata koroonaajale saame siiski tunnustada inimesi, kes seda tõesti väärt on.“

Õhtujuhtideks olid näitlejad Merilin Kirbits ja Veikko Täär. Esinesid Geir Kudu ja Margit Illingworth, Gerli Kirikal ja Otepää Muusikakooli Airi Pedaja viiuliõpilased.

Tänuõhtu korraldas Otepää Kultuurikeskused, toetajateks olid Valgamaa Omavalitsusete Liit, SA Valgamaa Arenguagentuur, Eesti Kultuurkapital, rahandusministeerium, Valgamaa Rahvakunsti ja Käsitöö Selts, Valgamaa Spordiliit ja Otepää vald.

Valgamaa noorsootöökeskuse Tankla tunnustused

Noor: Artur Köller (Valga vald)
Noorsootöötaja: Marika Viks (Otepää vald)
Noortesõber: Brendon Paidra (Valga vald)
Vabatahtlik: Karl-Erik Ilumets (Valga vald)
Noortevaldkonna tänukiri: Martin Väljur ja Roland Lehes

Valgamaa Spordiliidu edukamad

Poisid U12: Venno Põrk, SK Valga, kreeka-rooma maadlus, Valga vald
Tüdrukud U14: Lisandra Marten, SK Maret-Sport, kergejõustik, Valga vald
Poisid U14: Sten-Erik Iir, SS Tartu Kalev, kergejõustik, Otepää vald
Tüdrukud U16: Bianka Uhtjärv, SK Viraaž, kergejõustik, Tõrva vald
Poisid U16: Romet Kivi, SK Viraaž, kergejõustik, Tõrva vald
Tüdrukud U18: Carmen Rääk, SK Maret-Sport, kergejõustik, Valga vald
Poisid U18: Dan Šemeljov, SK Maret–Sport, kergejõustik, Valga vald
Neiud U20: Katre Marit Liiv, SK Viraaž, kergejõustik, Tõrva vald
Noormehed U20: Kirill Lepman, Valga Laskurklubi, laskmine, Valga vald
Neiud U23: Laura Trašanov, SK Maret-Sport, kergejõustik, Valga vald
Noormehed U23: Martin Himma, SK Karupesa Team, murdmaasuusatamine, Otepää vald
Naised: Janika Lõiv, SK Beavers, jalgrattasport, Valga vald
Mehed: Ott Saar, SK Valga, kreeka-rooma maadlus, Valga vald
Naisseeniorid: Piret Granovskaja, Valgamaa SVS, kergejõustik, Tõrva vald
Meesseeniorid: Ain Fjodorov, OK Peko, orienteerumine, Otepää vald
Autosport, noored: Maiko Tamm, TT motosport, rallikross, Tõrva vald
Autosport, mehed: Janar Kadak, RS Motorsport, bagikross, Tõrva vald
Motosport, noored: Egert Toots, Carma MK, mootorrataste mäkketõus, Valga vald
Motosport: mehed: Rauno Roo, Carma MK, mootorrataste mäkketõus, Valga vald
Paraolümpia, juunior: Karl-Kristjan Kajak, SK Mare-Sport, kergejõustik, Valga vald
Paraolümpia, mehed: Tanel Visnap, SK Maret-Sport, kergejõustik, Valga vald
Valgamaa spordisündmus: XX Jaan Lattiku mälestusjooks (korraldaja Lüllemäe Põhikool, koolijuht Jana Tiits)
Valgamaa spordiaktivist: Valev Sisov, SK Karula, Valga vald
Valgamaa noortetreener: Kalju Ojaste, SK Karupesa Team, Otepää vald
Valgamaa spordiperekond: Jelena, Vjatšeslav, Mart ja Ivar Vsivtsev
Valgamaa spordiklubi: SK Maret-Sport (Riho Meri ja Anneli Taul)

Kultuurkapitali tunnustused

Kultuuripärl: Romet Kivi (Tõrva vald)
Elutööpreemia: Helgi Pung (Otepää vald), Toivo Kotov (Valga vald)
Aastapreemia kultuurivaldkonnas: Valga Muuseumi huviringi Väikesed Muuseumisõbrad noored
Aastapreemia spordivaldkonnas: Viljo Grauding (Tõrva vald)
Aastapreemia kategoorias “Lootustandev noor”: Hardo Adamson (Tõrva vald), Sten-Erik Iir (Otepää vald), Maiko Tamm (Tõrva vald).
Valgamaa ekspertgrupi tunnustuspreemia: Merce Mäe (Valga vald), Evald Raidma (Otepää vald), Endla Schasmin (Valga vald).

Valgamaa Omavalitsuste Liidu tunnustused

Maakonna rahvatervise sädeinimene: Valev Sisov (Valga vald)
Turvalisuse edendaja: Aleksander Zemskov (Tõrva vald)