Avaleht Eesti elu FOTOD! Jõuluvanad lustisid talvepealinnas
FOTOD! Jõuluvanad lustisid talvepealinnas

FOTOD! Jõuluvanad lustisid talvepealinnas

Fotod: Monika Otrokova

17. detsembril toimus Otepää keskväljakul juba 21. korda talveturg, kus kohapeal käisid aastakoosolekut pidamas Otepää jõuluvanad.

Traditsioonilise talveturu avasid Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Barkala ja vallavanem Kaido Tamberg. Osta sai talveturul kõike – alates hoidistest lõpetades jõulukuuskedega. Tavapäraselt toimus õnneloos, peaauhinna oli välja pannud Lande Grillikoda. Talveturu külalistele pakkusid kuuma suppi Otepää Naisseltsi liikmed. Otepää Naisseltsi esinaise Ene Raudsepa andmeil oli turul kauplejaid sellel aastal 52, kauplejaid oli üle kogu Eesti. Jõulurõõmu pakkusid oma esinemisega Esteetika- ja tantsukooli Otepää noored, päeva teadustas krapsakas jõulumemm. „Tänan kõiki müüjaid, esinejaid ja talveturu toetajaid, eriline tänu jõulumemmele,“ lisas Ene Raudsepp.

Lõuna paiku algas Otepää keskväljakul suur jõuluvanade kogunemine. Jõuluvanad saabusid kohale jalgsi ja igasuguste transpordivahenditega. Kohale tuli Eesti Posti jõuluvana iseliikuva soome kelguga ning Nõuni jõulutaat- ja memm olid tulekuks murutraktorile hääle sisse saanud. Jõuluvanad saabusid tuletõrjeautoga, kiirabiga, ATV-ga, taksoga, ralliautoga ning üks jõuluvana toodi isegi politseiga kohale. Peajõuluvana juhatas kõik jõuluvanad kuuse alla aastakoosolekut läbi viima ning kui muusika jõulumemm oli akordionile hääle sisse saanud, siis läkski koosolek lahti. Koosoleku protokoll kanti vallakodanikele lauluga ette. Laulus leidsid kajastamist kõik mööduva aasta plussid ja miinused, jõuluvanad tõdesid üksmeelselt, et Otepääl ei saa elada ilma spordi, laulu ja tantsuta. Peajõuluvana ja päkapikk andsid koosoleku protokolli üle vallavanem Kaido Tambergile sooviga see vallalehes ära trükkida.

„Tänan kõiki jõuluvanasid ja kokkutuleku korraldajad ning rahvast, kes tulid pühapäeval meid vaatama,“ märkis Peajõuluvana.

Seejärel jagasid jõuluvanad lastele kommi ning suundusid talveparki Otepää Winterplace lume libisemisvõimet kontrollima. Laste rõõmuks selgus, et lumi libiseb hästi ning lasti üks pikk lustakas liug.

VAATA GALERIID!
Fotod: Monika Otrokova

Kommentaarid