Avaleht Haridus FOTOD! Keilas avati Miki lasteaed
FOTOD! Keilas avati Miki lasteaed

FOTOD! Keilas avati Miki lasteaed

Keilas avati uus lasteaiahoone, mis mahutab uuel õppeaastal ligi 200 last.

3,2 miljonit eurot maksnud Miki lasteaia uus hoone asendab vana amortiseerunud maja ja toob varasemalt erinevates asukohtades tegutsenud lasteaia kokku ühe katuse alla.

Keila abilinnapea Eike Käsi ütles, et linnale oli uut ruumikamat lasteaeda hädasti tarvis, kuna viimase 10 aasta jooksul on lasteaiakohtade arv suurenenud 13 protsenti ja nõudlus kohtade järele kasvab jätkuvalt. „Keila on tänu heale elukeskkonnale, pealinna lähedusele ja suurepärasele rongiühendusele atraktiivne just noortele peredele. Linnas on iive jätkuvalt positiivne ning lasteaeda ja esimesse klassi minevate laste arv on lähiaastatel kasvutrendis. Seetõttu on ülioluline tagada ka kvaliteetne lasteaiateenus,“ lausus Käsi.

Uus hoone on planeeritud üheksale rühmale. Sel õppeaastal alustab uues majas neli aia- ja kolm sõimerühma, üks liit- ja üks väikerühm. Abilinnapea sõnul võimaldab uus lasteaiahoone varasemast suuremat paindlikkust lasteaiarühmade komplekteerimisel. „Kui varem olid Miki lasteaias kõik rühmad liitrühmad, siis nüüd võimaldavad uued avarad ja kaasaegsed ruumid avada aiarühmi ja pakkuda alusharidust suuremale hulgale lastele,“ sõnas Käsi. „Hetkel on suurem vajadus ka sõimerühmade järele, mida tänu uuele hoonele saame sel sügisel avada mitu.“

Hoone ehitaja, Haart Ehituse projektijuhi Marek Tiigi sõnul vastab lasteaia uus maja igati kaasaegsetele õppeasutustele esitatud ehitusnõuetele ja omab energiatõhususe B-klassi. “Miki lasteaia ehitamisel on kasutatud lastesõbralikke materjale. Hoonesse on paigaldatud kvaliteetsed tehnosüsteemid ja seadmed. Näiteks tagab hea sisekliima hoone ventilatsioonisüsteeme juhtiv automaatika, mis reguleerib vastavalt süsihappegaasitasemele ruumide õhuvahetust. Miljööväärtuslikule alale ehitatud hoone teeb väliselt huvitavaks fassaadilahendus, kus on kasutatud rohkelt erinevaid materjale, detaile ja värve, mis koos põneva haljastusega püüab kindlasti möödujate pilke,” loetles Tiik uue lasteaiahoone häid omadusi.

Uue hoone ehitamisega alustati eelmise aasta juulis. Hoone projekteeris Esplani arhitekt Vilve Enno.

Miki on Keilas kõige vanem lasteaed: see tähistas mais 73. sünnipäeva. Lasteaias on pandud suur rõhk loodusõppele, mida toetab tugev kunstiõpetuseliin. Lasteaed kuulub tervist edendavate lasteaedade võrku.

Keilas käib lasteaedades ligi 700 last. Lisaks Mikile asub Keilas veel kaks lasteaeda, millest üks on eralasteaed.

Fotod: Valdur Vacht