Avaleht Eesti elu FOTOD! Staabi- ja sidepataljoni ajateenijad läbisid esimese metsalaagri
FOTOD! Staabi- ja sidepataljoni ajateenijad läbisid esimese metsalaagri

FOTOD! Staabi- ja sidepataljoni ajateenijad läbisid esimese metsalaagri

Käesoleval nädalal läbis ligi 140 juuli alguses teenistust alustanud staabi- ja sidepataljoni ajateenijat sõduri baaskursuse raames teenistusaja esimese metsalaagri.

„Ajateenijate emotsioonid on pärast esimest laagrit valdavalt positiivsed,“ lausus kompanii ülema abi nooremleitnant Rait Metsaste, kelle sõnul oli esimese välilaagri eesmärgiks esmase lahinguvalmiduse saavutamine ja uute ajateenijate seni omandatud teadmiste kontrollimine.

Männiku harjutusalal toimunud kahepäevases laagris õppisid ajateenijad esmalt laagriala hõivamist ja julgestamist ning telkmantli püstitamist. Lisaks õpetati ajateenijatele erinevaid taktikalisi liikumisviise, tulepositsioonide valikut, maskeerimist ning lahinguvälja vaatlemist. Väliharjutus kulmineerus kümnekilomeetrise jalgsirännakuga.

„Kuna pidime ringi liikuma täisvarustuses oli metsalaager küllaltki väsitav, aga kogemus oli äge ning usun, et järgmine pikem laager saab olema veel huvitavam,“ ütles laagris osalenud reamees Mirjam Petti.

Järgmine väliharjutus on staabi- ja sidepataljoni ajateenijatel kavas tuleval nädalal ning see kestab neli päeva. Seal õpivad ajateenijad lahinguväljal tegutsemist ning sooritavad laskeharjutusi.

Ajateenistuse esimese kümne nädala jooksul omandavad staabi- ja sidepataljoni ajateenijad sõduri baaskursuse jooksul üksikvõitleja põhiteadmised ja -oskused ning saavutavad teenistuse jätkamiseks vajaliku füüsilise vormi. Sõdurid õpivad tundma relvastust, orienteeruma maastikul, tegutsema väliharjutustel ning omandavad esmaabivõtteid, teadmisi kaitseväelisest käitumisest ning kaitseväeteenistust reguleerivatest õigusaktidest.

VAATA GALERIID! 

Kommentaarid