Avaleht Kultuur Fotod! Talveöölaulupeol esitati Nublu laulu
Fotod! Talveöölaulupeol esitati Nublu laulu

Fotod! Talveöölaulupeol esitati Nublu laulu

26. jaanuaril kostus Otepäält hoogsaid lauluviise, sest toimus viies talveöölaulupidu.

Vaatamata külmavõitu talveõhtule olid Otepää kultuurimaja parki kokku tulnud sooja südamega lauluhuvilised, kes tegid laululustiga ilma soojemaks.

Populaare talvine laulupidu oli kohale toonud koorid ja sõpruskonnad üle kogu Eesti ja seda vaatamata sellele, et peo korraldamisel oli toimunud paariaastane paus. Kultuurimaja pargis põlesid lõkked ja Kultuurikuuris pakkus kuume jooke Vidrike külamaja.

„Üle pika aja oli jälle tore talveöölaulupidu korraldada ja seda just tänu suurepärasele publikule,“ sõnas üks peakorraldajatest Merle Soonberg. „Tänan Otepää ettevõtjaid Siim Kaldat ja Margus Mälli idee väljamõtlemise eest. Järgmisel aastal ootame kõiki laulusõpru samal ajal Otepääle tagasi!“

Talveöölaulupeol lauldi 17 eestikeelset armastatud laulu läbi aegade Allan Kasuka, Margit Tali, Indrek Ventmanni, Loore Alla, Jorma Riivaldi ja Merle Soonbergi eestlaulmisel. Lauljaid saatis Margit Tali bänd. Laulude repertuaar ulatus isamaalistest lauludest kuni kaasaegse mõminaräpini: ei puudunud laul ka Nublu repertuaarist.

Fotod: Monika Otrokova