Avaleht Eesti elu G4S-i rannavalvur läks appi hätta sattunud lohesurfarile
G4S-i rannavalvur läks appi hätta sattunud lohesurfarile

G4S-i rannavalvur läks appi hätta sattunud lohesurfarile

9. juunil kell 15.38 märkas G4S-i rannavalvur Pikakari rannas vaatlusel binokliga lohesurfarit, kes oli kaldast umbes 1,5 kilomeetri kaugusel ja palus kätega vehkides rannavalvuritelt abi.

Vetelpäästja reageeris kiiresti ja sõitis kaatriga mehe juurde. Lisaks märkas abivajajat ka läheduses olnud kalalaeva meeskond, kes rannavalvuri saabudes surfari lohet juba laeva pardale tõmbasid. Rannavalvur aitas surfari kaatri peale ja võttis seejärel paati ka kalalaeval olnud lohe, misjärel suunduti koos kaldale. Lohesurfar kandis sportimiseks mõeldud päästevesti ja tundis ennast kaldale jõudes hästi. Esmaabi ta ei vajanud.

Vetelpäästja sõnul käitus lohesurfar õigesti, et andis kätega lehvitades vetelpäästjatele märku, kui abi vajas. Samuti kandis mees päästevesti ja sõitis lohega poidepiirist kaugemal, et tagada suplejate ohutus. Suplejatele paneb rannavalvur aga südamele, et ujuma minnes tasuks ujuda kaldaga paralleelselt, et mitte sattuda liiga sügavasse vette, kus jalad enam põhja ei ulatu. Poidega lõppeb suplemiseks ohutu ala ja vesi läheb sügavamaks. Samuti on rannavalvuritel raskem jälgida ujujaid, kes on poidest kaugemal.