Avaleht Eesti elu GALERII I Selgusid Sony World Photography Awards 2020 võitjad
GALERII I Selgusid Sony World Photography Awards 2020 võitjad

GALERII I Selgusid Sony World Photography Awards 2020 võitjad

World Photography Organisation kuulutas välja Sony World Photography Awards 2020 üldvõitjad. Aasta fotograafi tiitel ja sellega kaasnev 25 000 dollari suurune auhind läks Pablo Albarengale (Uruguai) tema sarja “Vastupanu seemned” eest. Samuti kuulutati välja 2. ja 3. koht, kümme kategooriavõitjat ning lahtiste, õpilas- ja noortevõistluste üldvõitjad.

“Vastupanu seemned” on teos, mis kõrvutab kaevandamisest ja põllumajandusest ohustatud maastike fotod neid kaitsta püüdvate aktivistide portreedega. 2017. aastal tapeti vähemalt 207 kogukonnajuhti ja keskkonnakaitsjat oma kogukonna ja nende territooriume ohustavate projektide eest kaitsmise käigus. Global Witness 2018. aasta aruande kohaselt oli enamik neist juhtumitest Brasiilias, kus registreeriti 57 tapmist, neist 80% olid Amazoni kaitsvate inimeste vastu.

Albarenga sari uurib sidet kaitsjate ja nende maade vahel – püha ala, kus puhkavad sajad põlvkonnad nende esivanemaid. Fotodel on lugude peategelased näha ülevalt, justkui nad loovutaksid territooriumi nimel oma elu.

2020. aasta profifotograafide võistluse juht Mike Trow ütleb: „Selle aasta võitja pärineb kategooriast “Loominguline” ja see suurepärane fotode komplekt pakub võimsat visuaalset ülevaadet sellest, kuidas lageraie käib käsikäes kogukondade ja rahvaste hävitamisega.”

”Selle auhinnaga näen kahte võitu: esiteks võimalust rääkida Amazonase traditsiooniliste kogukondade lugusid, tuues esile inimesi, kes ei võitle mitte ainult oma tuleviku, vaid kõigi eest. Teiseks, et aasta fotograafi auhind läks Ladina-Ameerikasse – sellest mandrist on ajalooliselt räägitud vaid välismaalaste pilgu läbi. Loodan, et veel paljud meie piirkonna fotograafid annavad oma panuse,” ütles oma võidu kohta Albarenga

Sony World Photography Awards

World Photography Organization’i 13. aastat järjest korraldatav rahvusvaheliselt tunnustatud Sony World Photography Awards on ülemaailmse fotokalendri üks olulisemaid sündmusi. Nii välja kujunenud kui ka kujunemisjärgus olevatele fotokunstnikele pakutakse maailmatasemel võimalusi enda loomingu tutvustamiseks. Veebruaris kuulutati välja Sony World Photography Awards 2020 Eesti rahvusliku fotoauhinna võitja, kelleks on Kristiina Tammik.

Kategooriate võitjad:

Arhitektuur

Sandra Herber (Kanada) Ice Fishing Huts, Lake Winnipeg

Loominguline

Pablo Albarenga (Uruguai) Seeds of Resistance

Avastus

Maria Kokunova (Venemaa Föderatsioon) The Cave

Dokumentaal

Chung Ming Ko (Hong Kong) Wounds of Hong Kong

Keskkond

Robin Hinsch (Saksamaa) Wahala

Maastik

Ronny Behnert (Saksamaa) Torii

Maailm ja metsik loodus

Brent Stirton (Lõuna-Aafrika Vabariik) Pangolins in Crisis

Portree

Cesar Dezfuli (Hispaania) Passengers

Sport

Ángel López Soto (Hispaania) Senegalese Wrestlers

Natüürmort

Alessandro Gandolfi (Itaalia) Immortality, Inc.

Vaata galeriid!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga