Avaleht Eesti elu Galerii! Tallinnas avatu LEGO festival
Galerii! Tallinnas avatu LEGO festival

Galerii! Tallinnas avatu LEGO festival

Foto: Raul Mee

Täna avati Rocca al Mare kaubanduskeskuses LEGO® festival, kus saab Eestis esmakordselt näha sadadest tuhandetest LEGO klotsidest ehitatud inimsuuruses 3D kujusid.

Cityconi poolt esitletav rändnäitus on disainitud spetsiaalselt LEGOLANDI jaoks ja seda on võimalik näha Rocca al Mare keskuses ligi kolme nädala vältel. Festivalil saab vaadata populaarsete multikate ja filmide tegelaskujusid, loomi ja nukke, aga ka professionaalse LEGO ehitaja ja koomiku Dirk Denoyelle kokkupandud LEGO näitust tuntud inimestest ja tegelaskujudest.

“Meelelahutus kuulub juba ammu kaubanduskeskuse argipäeva, aga inimeste üllatamine on üha keerukam, rääkis Rocca al Mare ja Kristiine keskust haldava Cityconi Baltimaade äridirektor Mati Pops. “LEGO festival on Eestis unikaalne, midagi sellist pole varem tehtud,” lisas Pops.

Festivali näituse ekspositsioon koosneb sadadest tuhandetest LEGO ehitusklotsklotsidest, kaalub üle 1000 kilogrammi ja kujusid on kokku pandud üle 2000 tunni. Näitusel on esindatud üle 20 suure 3D kuju, mitu maketti ning 8 belglasest koomiku Dirk Denoyelle ehitatud tegelaskuju.

Festivali avaüritus toimub sellel nädalavahetusel – laste päralt on suured LEGO klotsialad, toimuvad võistlused Venno Loosaare eestvedamisel ja loositakse välja sadu LEGO poolt väljapandud auhindu.

LEGO festival on külastajatele avatud 4. veebruarini, seejärel pakitakse kõik kujud ja klotsid taas kokku ning näitus liigub edasi Soome Iso Omena kaubanduskeskusesse.

VAATA GALERIID!
Fotod: Raul Mee

Kommentaarid