Avaleht Haridus GOODNEWS KIIDAB! Iduettevõtjad: koolide sulgemine ei ole ainult lapsevanemate ja õpetajate asi, meil tuleb neid toetada!
GOODNEWS KIIDAB! Iduettevõtjad: koolide sulgemine ei ole ainult lapsevanemate ja õpetajate asi, meil tuleb neid toetada!

GOODNEWS KIIDAB! Iduettevõtjad: koolide sulgemine ei ole ainult lapsevanemate ja õpetajate asi, meil tuleb neid toetada!

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on valitsus kehtestanud eriolukorra, suletakse muuseumid, kinod ja ca 500 kooli. Õppetöö viiakse üle-Eestiliselt kaug- ja koduõppevormile vähemalt märtsi lõpuni. Lapsevanemad, õpilased ja õpetajad peavad kohanema uue õppeviisiga üle päeva. Esimesed haridustehnoloogia ettevõtted pakuvad abi ja kutsuvad teisi ühinema.

Eriolukorda pole Eestis Vabariigis varem kehtestatud ning viimane suures mahus haridusasutuste sulgemine jääb teise maailmasõja aegadesse. Eesti on hinnatud haridussüsteem, kuid üleminek koduõppele niivõrd lühikese ajaga on õpetajate sõnul väljakutsuv. Õppetöö peab jätkuma ning siinkohal ainuüksi riigi toest ei piisa, abi tuleb otsida erasektorist. Esimesed Eesti haridusettevõtted on peredele ja õpetajatele vastu tulemas, pakkudes koduõppele kohandatud lahendusi tasuta.

“Õppimise ja teadmiste kinnistamise võtmetegur on järjepidevus. Matemaatikat õpetades on näha, et juba paar nädalat õppetöö seisku võib tähendada reaalsuses lisanduvat nädalat varasemalt õpitu kordamiseks. Samuti ei saa eeldada, et kõik õpilased suudavad iseseisvalt uusi teemasid omandada. Seetõttu on tähtis, et õppetöö distantsõppes ei peatuks ning kulgeks õpetaja ja õpilaste jaoks võimalikult sujuvalt. Sellele on suureks abiks erinevad virtuaalsed õpiplatvormid,” rääkis Tartu Descartes’i Kooli matemaatikaõpetaja Pirgit Palm.

Esimesed Eesti idufirmad on juba õpetajatele abi pakkumas. 99math, kes igapäevaselt aitab õpetajatel õpilasi matemaatikas motiveerida ja arengut kiirendada, kohandab oma lahendust kaugõppele ning teeb toote tasuta kättesaadavaks.

“Riigis seatud eriolukorraga toimetulek ja igapäevaelu jätkamise kindlustamine ei ole vaid valitsuse ülesanne, see on meie kõigi asi. Kui meie õpetajad ja õpilased peavad päeva pealt kolima üle uuele õppevormile, on nii kiire kohanemine raske. Tehnoloogiaettevõtted saavad siin õla alla panna. Kõik ettevõtjaid, kelle toode või teenus saab Eesti inimesi aidata, võiksid omalt poolt panustada,” sõnas Tõnis Kusmin, õppeplatvormi 99math tegevjuht.

“Oleme alates eriolukorra väljakuulutamisest 99math meeskonnaga ärkvel olnud ja tööd teinud, et esmaspäevaks välja tuua kaugõppele kohandatud platvorm. Peame teadvustama olukorra tõsidust ning andma võimalusel oma panuse, et tagasilöök oleks meie ühiskonnale minimaalne,” lisas Kusmin.

Lisaks 99mathile otsustas tasuta teenust pakkuda ka Tebo õpiveebi juht Kristiina Vaikmets, andes vabasse kasutusse teisegi Eestis loodud platvormi õppetöö korraldamiseks, sh kaugõppeks ning testide läbiviimiseks koos selles sisalduva 20 000 õppematerjaliga.

99math on Eesti haridus-startup, kelle eesmärk on kaasahaaravate mängude kaudu tõsta laste huvi matemaatika vastu ja kiirendada nende arengut. Ettevõtte arendab samanimelist matemaatikamängu, millel on kuus 100 000 kasutuskorda Eestis, Euroopas ja USAs. 99mathi asutajad on haridusettevõtja Tõnis Kusmin, arvutimängude entusiast Timo Timmi ja tarkvarainsener Ain Arend.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga