Avaleht Eesti elu Haaberstis rõhutatakse iganädalase helkurikampaaniaga elupäästja olulisust
Haaberstis rõhutatakse iganädalase helkurikampaaniaga elupäästja olulisust

Haaberstis rõhutatakse iganädalase helkurikampaaniaga elupäästja olulisust

Haabersti linnaosavalitsus alustas linnaosas helkurikampaaniaga, mille käigus jagatakse linnaosa elanikele sadu helkureid. Helkureid jagatakse tänavatel iganädalaselt kuni novembri lõpuni.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et linnaosavalitsuse töötajad jagavad helkureid, et juhtida elanike tähelepanu liiklusohutusele pimedal ajal. „Varasematel aastatel oleme Haaberstis ehtinud helkuripuud, kuid sel aastal otsustasime uue kontseptsiooni kasuks ning tuletame elanikele personaalselt meelde helkuri kandmise vajalikkust,“ selgitas linnaosavanem.

„Õhtud on üha pimedamad ning liikluses tähendab see autojuhtidele väga halba nähtavust, eriti siis kui jalakäija ei kanna helkurit. Helkurikampaania eesmärk ongi tõsta teadlikkust ning rõhutada, et helkurist on kasu vaid siis, kui see on nähtaval, mitte taskus,“ jätkas Hanimägi ning lisas, et esimesed paarsada Haabersti logoga helkurit on juba uue omaniku leidnud.

Haabersti linnaosavalitsuse töötajad jagavad linnaosa tänavatel möödujatele helkureid kord nädalas, mõned tunnid päevas ja nii kuni novembri lõpuni.