Home Ukraina rahva toetuseks HEATEGU I Tallinn annetas Ukraina koolile 50 sülearvutit
HEATEGU I Tallinn annetas Ukraina koolile 50 sülearvutit

HEATEGU I Tallinn annetas Ukraina koolile 50 sülearvutit

Ukrainas visiidil viibiv Tallinna Linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski andis Žõtomiri linna lütseumile nr 25 üle Tallinna poolt annetatud 50 kasutatud sülearvutit.

Seoses sõjaga ei ole kõigis haridusasutustes võimalik kontaktõpet tagada, mistõttu on haridusasutustes suur vajadus infotehnoloogiliste vahendite järele. Tallinna linna poolt annetatud sülearvutid olid varem kasutuses linna erinevates asutustes.

„Žõtomiri linna lütseum nr 25 ei ole juhuslikult valitud. Kool sai sõja algul raketitabamuse, mille tulemusena on koolimaja pea täielikult hävinenud. Koos sellega hävinesid ka kõik õppetegevuseks vajalikud seadmed ja õppematerjalid,” ütles Jevgeni Ossinovski. „Uue koolimaja ehitus on suur ja pikaajaline ettevõtmine, küll saame me operatiivselt toetada nende õpilaste haridust, kes on lähiaastatel sunnitud õppima asenduspindadel.”

„Ukraina ülesehitus on niivõrd massiivne ülesanne, et lisaks rahvusvahelisele ja riiklikule tasandile on siin oma roll ka omavalitsustel. Tallinn kui Eesti suurim omavalitsus peab selles olema kindlasti suunanäitaja,” ütles Ossinovski visiidi alguses.

Jevgeni Ossinovski viibib Ukrainas käesoleva nädala lõpuni. Visiidi eesmärgiks on kaardistada koostöökohti Tallinna linna ja Ukraina omavalitsuste vahel ning arutatakse ka konkreetsemaid abiprojekte, mida Tallinn saaks lähiaastatel toetada.