HK Unicorn Squad hakkab kaasaegset tehnoloogiaõpet pakkuma ka poistele
Kui seni on tehnoloogiaringi HK Unicorn Squadi põnevate ülesannete kallal saanud pead murda vaid tüdrukud, siis alanud pilootprojekti käigus võtavad nendest osa ligi 130 poissi ja tüdrukut üle Eesti.
Ring alustas pilootprogrammiga “Unicorn Squad kooli”, mille raames viiakse käesoleva aasta kevad- ja sügissemestril viies Eesti koolis läbi uudset tehnoloogiaõpetusekursust. Kolme tegutsemisaasta jooksul väga menukaks osutunud tundides lahendatakse erinevaid loodusõpetuse-, robootika-, inseneeria-, informaatika- ja elektroonikavaldkonna praktilisi ülesandeid.
Projekti eestvedaja ja HK Unicorn Squadi juht Liis Koser ütles, et kaasaegne tehnoloogiaõpetus annab õpilastele eluks väga olulisi teadmisi ja oskusi ning see peaks juba varakult olema kättesaadav kõigile: “Koolides õpetatakse tööõpetusetundides küll palju kasulikku, kuid üldiseid tehnoloogiateadmisi enamasti kahjuks mitte.” Hetkel saavad sellest valdkonnast huvitatud lapsed end harida huvialaringides, kuid Koseri sõnul peaks see olema osa koolide õppeprogrammist.
HK Unicorn Squadi poolt on koolide jaoks ette valmistatud tundidejuhised nii kirjalikult kui videote kujul, samuti saadetakse kohale kõik vajalikud vahendid tundide läbiviimiseks. „Oleme sama süsteemi kasutanud tüdrukute tehnoloogiaringides juba enam kui kolm aastat ja see toimib väga edukalt,“ lisas Koser. „Õppevahendid on koolide vahel ringluses, nii ei ole iga klassi jaoks vaja eraldi vahendeid, mis muul ajal kusagil lihtsalt seisaksid ja ruumi võtaksid.“
Kursused toimuvad poistele ja tüdrukutele eraldi. „Uuringud on näidanud, et tüdrukud lahendavad selles vanuses tehnoloogia- ja reaalainete valdkondade ülesandeid edukamalt ja saavad tundidest parema kogemuse ainult tüdrukutest koosnevates gruppides. Meie kogemus tehnoloogiaringiga kinnitab seda,“ sõnas Koser.
Pilootprojektis osalevad Kohtla-Järve Slaavi Põhikooli, Viimsi Kooli, Randvere Kooli, Pühajärve Põhikooli ja Krootuse Põhikooli 2.-4. klassid. Projekti raames läbivad klassid kaks kursust, kokku 40 akadeemilist tundi. Pilootprojekt kestab aasta lõpuni ning seejärel on plaanis programmi laiendada ka teistesse koolidesse üle Eesti. „Kaasaegse tehnoloogiõpetuse järele tuntakse puudust paljudes koolides, seega loodame, et peale edukat pilootprojekti jõuavad praktilised kursused ka teistesse koolidesse,“ lausus Koser.