Avaleht Eesti elu IGA LOOM VÄÄRIB TURVALIST ELU! Varjupaikade MTÜ kutsub lemmikuid tasuta kiibistama
IGA LOOM VÄÄRIB TURVALIST ELU! Varjupaikade MTÜ kutsub lemmikuid tasuta kiibistama

IGA LOOM VÄÄRIB TURVALIST ELU! Varjupaikade MTÜ kutsub lemmikuid tasuta kiibistama

kiipVarjupaikade MTÜ algatas loomade tasuta kiibistamise. “Iga loom väärib turvalist elu, keegi ei tea seda paremini kui meie, varjupaikade töötajad. Sellepärast olemegi valmis teie ette tulema kampaaniaga “Igale loomale kiip,” seisab pöördumises.

Alustatakse juba sel laupäeval, 18.aprillil kell 10.-12.00 Rakvere varjupaigas, õhtupoolikul kell 15.00-17.00 on võimalik lemmikut tasuta kiipida Viljandis, Uku keskuse kõrval asuvas parklas. Kiibistajad leiab oranzhist telgist!
Täpsem info Virumaa ja Viljandi varjupaikade Facebooki lehtedel või telefoni teel.

“Keegi meist ei ole kaitstud juhuste vastu, ka kõige hoitum ja hellitatum lemmikloom võib sattuda tänavale,” rääkis Varjupaikade MTÜ turundusjuht Mari Hagi ajalehele Virumaa Teataja ja lisas, et sellisel juhul tulebki appi tehnoloogiline vidin, unikaalset numbrikombinatsiooni kandev riisitera suurune mikrokiip, mis sisestatuna lemmiklooma kaelapiirkonda naha alla annab võimaluse lemmikloomaregistri kaudu omanikud üles leida.
“Tihti arvatakse ekslikult, et kiipimine on loomale valus. Kindlasti tekitab süstimine hetkelise valuaistingu, aga tõeliselt valus on see, kui loom peab ootama varjupaigas päevi, enne kui omanikud temani jõuavad. Kui jõuavad,” jätkas Hagi. Ka sellisel juhul, kui loom juhtub auto alla jääma, on kiibist abi – igas vetkliinikus ja varjupaigas kontrollitakse kiibi olemasolu. Ka kurbade sõnumite edasiandmine omanikule on parem, kui teadmatus.

Sel nädalal sai kasutusloa Varjupaikade MTÜ Läänemaa kodutute loomade varjupaik, mis on kuues varjupaik ühingu üle-eestilises võrgustikus. Kasutusloa saamine võimaldab ühtlasi Varjupaikade MTÜ-l osaleda Haapsalu linna poolt korraldatavas riigihankes kodutute loomade varjupaiga teenuse osutamiseks.

Juba sel laupäeval ootavad Läänemaa vabatahtlikud kõiki alates kella 10-st endale appi. Riidesse tuleks kutsujate sõnul panna vastavalt ilmale ja arvestada sellega ,et läheb värvimiseks.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga