Avaleht Eesti elu ILUS TEGU! Puuetega naised saabusid jõulupeole kiirabiautos
ILUS TEGU! Puuetega naised saabusid jõulupeole kiirabiautos

ILUS TEGU! Puuetega naised saabusid jõulupeole kiirabiautos

ILUS TEGU! Puuetega naised saabusid jõulupeole kiirabiautos13. detsembril korraldas Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühing juhatuse liikmete Keiu Roosimägi ja Jelena Pipper eestvedamisel Eesti Puuetega Inimeste Kojas oma liikmetele, vabatahtlikele ja kutsutud külalistele jõuluürituse “Have Yourself a Merry Little Christmas!”.

Kuna ühingu liikmetest on enamik naisi vähekindlustatud, töötud või pensionieas üksikud erinevate puuetega naised ja emad, kelledest paljud kasvatavad ka liikumispuudega last, oli see nii mõnelegi naisele aastas ainuke suurem üritus, kus tunda soojust ja lähedust. Juba tulek koduseinte vahelt välja ja kokkusaamine teiste saatusekaaslastega, kultuurisündmusest osasaamine, kohvitamine, ühe laupäeva õhtu nautimine, oli nende jaoks suur samm ja eriline sündmus. Ja olgem ausad – puude tõttu ka suur väljakutse.

Eriti eredalt jääb korraldajatele ja naistele meelde, kuidas puuetega naised saabusid jõulupeole nö “kiirabiautos”. Nimelt tuli ühingule appi AndMar medservice OÜ, kes naised peole sõidutas ja koju viis, sest ühingul endal mitme invabussi tellimiseks rahaliseid vahendeid polnud, kuid algusest peale olid korraldajad võtnud sihi, et puude ja transpordi puudumise tõttu küll keegi peost ilma ei jää. Sellist meeletut asja pole enne juhtunud, paljudele naistele oli see elu jooksul ka esimene sõit kiirabiautos.

“Sügav kummardus korraldajatele, ääretult tore ja soe seltskond! Eriline tänu “kiirabipoistele”, meid hoiti ja kanti kätel nagu kristallvaase,” õhkas rõõmsalt üks peol osalenu, ratastoolis naisterahvas.

Peo meeleolu muutsid koduselt lõbusaks köögis askeldavad vabatahtlikud päkapikud Reet ja Reili Brant juhtimisel, suu magusaks heasoovlike inimeste toodud kringlid ja mandariinid. Naistele andis teatraalse etteaste Improgrupp. Koos vaadati ka ühingu enda poolt tehtud filmi “Kas elan tõesti“, mis jutustab kolmest erinevas vanuses ja erineva karakteriga naisest, keda ühendab üks saatus – olla naine ja puudega. Peo lõpus anti üle kingitused ja tänukirjad toetuse ja tegevuste eest, mis on kaasa aidanud ühiskondlike hoiakute muutmisel suhtumises erivajadustega naistesse.

Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühing tänab abikäe ulatamise eest kõiki, kes aitasid kujundada hoolivamat ühiskonda.

Ühing tunnustab abikäe ulatamise eest järgnevaid isikuid ja ettevõtteid:

vabatahtlikud abistajad: Anu Viks, Jana Arsenjeva, Julia Brunner, Julia Viguro, Karmen Joller, Leonid Bogouslavski, Peeter Sepping, Sigrid Kivimaa, Triinu Maran, Urmas Umborg;

annetajad ja sponsorid: Dmitri Tihhomirov, Elina Praakel, Greta Kaupmees, Helin Loik, Iiris Shcömberg, Irina Skabardis, Ivar Paimre, Ivi Sära, Kelly Grossthal, Kristiina Jermakova, Lia Rats, Liane Lebedeva, Liisa Kaljula, Marika Tuus-Laul, Marju Reismaa, Peeter Sepping, Pille Kaljurand, Rein Jõgiso, Tarvo Tobbi, Triin Savisto, Tiina Kuura;

ettevõtted: AndMar medservice OÜ, Dermoshop OÜ, Energiatehnika OÜ, Helpific, Muffinikoda, Pagaripoisid OÜ, Vitamiinikuller.

Kommentaarid