Avaleht Eesti elu Innove avab igas maakonnas hariduse tugiteenuse tarvis keskuse
Innove avab igas maakonnas hariduse tugiteenuse tarvis keskuse

Innove avab igas maakonnas hariduse tugiteenuse tarvis keskuse

Innove avab igas maakonnas hariduse tugiteenuse tarvis keskuseSA Innove avab kolmapäeval üle-eestilise Rajaleidja keskuste võrgustiku, kuhu kuulub 16 keskust ja valdkonna arenduskeskus.

Keskused pakuvad 1,5-26-aastastele lastele ja noortele lõimitud õppenõustamis- ja karjääriteenuseid ning korraldavad maakondade nõustamiskomisjonide tööd.

Innove juhatuse liikme Robert Lippini sõnul pakutakse hariduse tugiteenuseid Eestis lõimituna esmakordselt.

“Fakt, et vastavatud keskustes on õppenõustamis- ja karjääriteenused ühe katuse alla toodud, teeb need kliendi jaoks paremini kättesaadavaks, tõstab kvaliteeti ja loob parema töökeskkonna. See omakorda motiveerib pädevamaid spetsialiste meiega liituma. Just töötajad on need, kellest sõltub lastele ja noortele suunatud teenuste tase,“ rääkis Lippin.

Rajaleidja keskuste loomine on riigi panus Eesti laste ja noorte toetamise süsteemi. Loodud keskuste kaudu on õppenõustamis- ja karjääriteenused kättesaadavad kõigile Eesti lastele ja noortele, sõltumata sellest, kas nad elavad linnas või väikevallas. Õigel ajal kättesaadav ja asjatundlik õppenõustamis- või karjääriabi võimaldab igal noorel oma eluvõimalusi paremini täide viia.

Innove on keskuste loomist ette valmistanud alla aasta. Ettevalmistustööd on tänaseks lõpetatud ja keskused kõigis maakondades abivajajatele avatud. Võrgustikus töötab praegu kokku üle 160 ja aasta lõpuks rohkem kui 200 valdkonna spetsialisti.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga