Avaleht Eesti elu Integratsiooni SA kutsub täna ulatama kätt rahvusvähemuste kultuuriseltsidele
Integratsiooni SA kutsub täna ulatama kätt rahvusvähemuste kultuuriseltsidele

Integratsiooni SA kutsub täna ulatama kätt rahvusvähemuste kultuuriseltsidele

17. aprill on mitmekesisuse päev. Selle valguses kutsub Integratsiooni Sihtasutus üles lähima nädala jooksul kokku leppima koostegevus Eestis tegutseva rahvusvähemuse kultuuriseltsiga ja pakub selleks vastavat kaasabi.

Mitmekesisuse päeva eesmärk on väärtustada iga inimese tähtsust ettevõtetes ja ühiskonnas laiemalt. Mitmekesisus peitub ka kultuurilistes erinevustes.

„Ilmselt iga eestimaalane on kokku puutunud  teisest rahvusest inimesega, on mekkinud mõnda rahvusrooga või tõdenud erinevaid rahvuslikke kombeid. Kas seejuures täheldasime erinevat päritolu, seostasime maiuspala rahvusköögiga või mõistsime kommete omapärasid? Kui mitte, siis mitmekesisuse päev on sobiv aeg, et ka selliseid kultuurilisi erinevusi märgata,“ märkis ISA juhataja Irene Käosaar.

Seepärast kutsub sihtasutus mitmekesisuse päeva raames üles leppima kokku ühine tegevus huvipakkuva rahvusvähemuse kultuuriseltsiga. „Eestis tegutseb ligikaudu 260 rahvusvähemuste kultuuriseltsi. Miks mitte valida neist üks ja leppida kokku külastuskäik, lõunasöök, õpikoda või muu tegevus, mis avardab mõtet ja meelt? Aitame leida rahvusseltsi ja tegevust, kui võtate meiega ühendust hiljemalt 24. aprillil,“ täpsustas Käosaar.