Avaleht Eesti elu Integratsiooni Sihtasutus annab hoogu Noorte Osalusakadeemiale
Integratsiooni Sihtasutus annab hoogu Noorte Osalusakadeemiale

Integratsiooni Sihtasutus annab hoogu Noorte Osalusakadeemiale

Integratsiooni Sihtasutuse algatusel korraldab Eesti Noorteühenduste Liit koostöös Briti Nõukoguga 2019.-2020. aastatel arendusprogrammi Noorte Osalusakadeemia. See on kuuekuine programm, mis koosneb kuuest koolitusest, individuaalset arengut toetavatest ülesannetest, töövarjupäevadest ja projektide algatamisest. Programmis osalemiseks saab registreeruda Eesti Noorteühenduste Liidu kodulehel.

Noorte Osalusakadeemia sihtrühmaks on Ida-Virumaal elavad noored vanuses 17-26 aastat. Projekti eesmärgid on teadmiste andmine noortele kodanikuühiskonna, ettevõtluse, projektijuhtimise, psühholoogia, ajaplaneerimise, stressitaluvuse ja meedia alal. Programmi läbijad saavad ka praktilise kogemuse läbi töövarjupäevade ja projektikirjutamise häkatoni.

Eesti Noorteühenduste Liidu projektijuhi Aivar Kamali sõnul on tegemist väga hea võimalusega end täiendada ja arendada uute teadmistega. Ta lisas, et osalusakadeemiast võib saada hüppelaud neile, kes soovivad panustada Ida-Virumaa arengusse. “Läbi programmi on Ida-Virumaa noortel tohutult suur potentsiaal panustada Eesti arengusse koos erinevate noorteühenduste ja partneritega“, lisas Kamal.

Integratsiooni Sihtasutuse koostöötegevuste valdkonnajuhi Anna Farafonova sõnul on Integratsiooni Sihtasutuse üks prioriteetidest kontaktide tihendamine ja koostöö algatamine noorte seas. “Me leiame, et just noori toetades saame suunata oma tegevused tulevikku ning tagada Ida-Virumaa ja kogu Eesti ühiskonna turvalist ja sidusat toimimist. Programmi tulemusena saavad Ida-Viru noored teadmisi ja kogemusi, mis on vajalikud aktiivseks osalemiseks ühiskonnaelus. Programmi lõppedes loome Integratsiooni Sihtasutuse juurde Narva 20-liikmelise noorteklubi, kus noored hakkavad käima arutamas erinevaid neile olulisi teemasid”, lisas Farafonova.

Noorte Osalusakadeemia tegevused toimuvad detsembrist maini Integratsiooni Sihtasutuse Narva ja Tallinna eesti keele majades. Programmi esimene avalik sündmus, kuhu on oodatud kõik huvilised, toimub 19. detsembril kell 11.00 Narva eesti keele majas. Üritusel toimub avalik arutelu Narva riigigümnaasiumi tuleviku ja eesti keele oskuse arendamise üle Ida-Virumaal elavate noorte seas. Samuti tutvustatakse Noorte Osalusakadeemia sisu ja osalemistingimusi. Kõik osalusakadeemia üritused toimuvad eesti ja vene keeles ning osavõtt on tasuta.

Rohkem infot ja registreerimine Noorte Osalusakadeemia kodulehel.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga