Avaleht Eesti elu Integratsiooni Sihtasutus otsib vabatahtlikke mentoreid eesti keele õppijate aitamiseks
Integratsiooni Sihtasutus otsib vabatahtlikke mentoreid eesti keele õppijate aitamiseks

Integratsiooni Sihtasutus otsib vabatahtlikke mentoreid eesti keele õppijate aitamiseks

Integratsiooni Sihtasutus kutsub eesti emakeelega või eesti keelt vabalt valdavaid inimesi registreeruma vabatahtlikuks mentoriks, et aidata eesti keelt õppivatel inimestel kõnekeelt harjutada nendega e-kanalite kaudu vesteldes.

„Kevadise eriolukorra ajal tegime esmakordselt üleskutse vabatahtlikele eesti keele mentoritele keeleõppijate aitamiseks. Oma soovist panustada andis meile teada 410 inimest, kes said eesti keele oskuse lihvimisega aidata 475 keeleõppijat. Kuna programm oli väga edukas ning andis reaalselt keeleõppijatele rohkem julgust eesti keeles rääkimisel, jätkame sellega nii detsembris kui ka uuel aastal,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar.

Vabatahtliku eesti keele mentori ülesandeks on suhelda mõne keeleõppijaga eesti keeles erinevatel elulistel teemadel sobivate e-kanalite kaudu 1−2 korda nädalas. Eelnev õpetamiskogemus ei ole vajalik.

Integratsiooni Sihtasutuse keelesõprade programmi eestvedajad koguvad nii mentorite kui keeleõppijate andmeid, aitavad neid kontakti loomisel ning juhendavad vestlusformaatide valikul ja vestluste läbiviimisel.

Pärast mentorite kontaktide kogumist alustab sihtasutus keeleõppe huviliste registreerimise ning keelesõprade kokkuviimisega uuel aastal.