Avaleht Intervjuu INTERVJUU I Kriipsujuku webinari looja Kai Oja: elan iga päev suure tänutundega
INTERVJUU I Kriipsujuku webinari looja Kai Oja: elan iga päev suure tänutundega

INTERVJUU I Kriipsujuku webinari looja Kai Oja: elan iga päev suure tänutundega

Viljandi daami Kai Oja mõtted liiguvad selles suunas, kuidas maailma paremaks muuta ja elu põnevamaks teha. Ennekõike soovib ta sel eesmärgil tegutseda laste heaks. Hiljuti sündis Kai mõtte- ja loometööna uus veebisuhtluskeskkond Kriipsujuku webinar, kus märksõnadeks on ikka tänulikkus ja headus. Kai Oja tunneb rõõmu sellest, et mõtles webinari välja just praegu, mil kooliõpilased on koduõppel. Üheks Kriipsujuku webinari eeliseks peab innovaatiline naine ka seda, et uues webinaris ei jää ükski laps tähelepanuta.

Portaali Goodnews lugejad soovivad teiega kindlasti põhjalikumalt tuttavamaks saada. Tean, et olete viljandlanna ja kolme lapse ema ja kui õigesti välja uurisin, siis ka Maerobic Studio aeroobikatreener. Mida lisaksite ise?

Lisan siia veel, et olen mõttemustrite muutja ja inimpotentsiaali esiletooja.

Mis motiveerib teid huvitavaid ideid ellu viima ja põnevaid väljakutseid vastu võtma?

Minu suurim motivatsioon on minu lapsed. Et nad saaksid elada sellist elu nagu nemad tahavad. Olen jõudnud arusaamisele, et meie kõigi sees on väga suur potentsiaal, millest me kasutame vaid 10% oma elu jooksul. Seda on võimalik muuta, muutes oma alateadvust. Ja kui sellest päriselt aru saada, siis ei ole enam tagasiteed, siis lihtsalt hakkadki elama selle järgi. Järgin juba üle aasta ühe maailma parima eduõpetaja ja inimpotentsiaali esiletooja Bob Proctori õpetusi ja see on mu elu muutnud 180 kraadi. Elan iga päev suure tänutundega ja olen võtnud vastutuse enda elu eest. Elu on vägev ja kui siht ning eesmärgid on paigas, siis on ka motivatsioon olemas.

Mis eesmärgil sai välja mõeldud ja ellu kutsutud Kriipsujuku webinar. Kui palju see ettevõtmine fantaasiat nõudis?

Olen juba aasta aega mõelnud, kuidas neid õpetusi lastele edastada. Igal hommikul ütleme kodus lastega hommikusöögilauas viis asja, mille eest oleme tänulikud. See loob hea tunde ja viib tähelepanu headele asjadele meie elus. Nüüd kui lapsed on koduõppel ja nagunii veedavad aega arvuti ja nutiseadmete taga, siis tekkiski mõte, et nad võiks seal ju midagi kasulikku teha: suhelda oma eakaaslasetega, näha hetkeolukorras head ning saada uusi tuttavaid. Kõik see tuli väga kiirelt ja loomulikult. Fantaasiat on vaja igaks asjaks mida teeme: enne loon pildi enda peas ja siis hakkan samm-sammult selle poole liikuma.

Üheks tõukeks olid ka minu kliendid, kes küsisid, et millal hakkan seda materjali lastele edastama.

Lapsed ja noored saavad suhelda erinevates veebikeskkondades. Mille poolest on Kriipsujuku webinar nendest erinev?

Kriipsujuku webinar on eriline selle poolest, et iga laps saab tähelepanu. Me räägime asjadest, mis on neile olulised, ma kaasan neid aruteludesse, pisemad ka meisterdamisesse. Joonistame palju ja räägime sellest, kes me oleme, mida me tunneme, kuidas töötab meie mõistus ja kuidas on võimalik enda elu luua. Iga webinari alustame tänulikkusega ja armastuse saatmisega, et luua positiivne õhustik.

Milline on esimene tagaside Kriipsujuku webinarile?

Kriipsujuku webinar on toimunud alates 23. märtsist. Tagasiside on suurepärane. Meil kõigil on vaja kerget rutiini ja see on nn verstapostiks lapse päevas. Näiteks väga paljudel on selleks ajaks õpitud ja siis pärast webinari saavad nad õue mängima minna. Nad ootavad teiste lastega kohtumist, neile meeldib näidata oma mänguasju, jagada, mida nad eelmisel päeval tegid. Tagasiside on näha ka registreerimise lehel.

Kas lapsed suhtlevad Webinaris omavahel või olete pidevalt nendele moderaatoriks?

Vahel suhtlevad lapsed omavahel, kui mingist mängust või tegevusest räägivad. Üldjuhul suunan teemade arengut.

Kuivõrd andis tõuke webinari tegemiseks tänane koroonakriis? Või oleks projekt sündinud nii või teisiti?

Arvan, et tõuke andis ikkagi see, et oleme sunnitud kodudes olema. Olen pikalt mõelnud, kuidas lasteni jõuda ja praegu oli selleks parim aeg. Kindlasti jätkan sellega ka edaspidi.

Kuidas teie enda töö ja vaba aeg praeguses eriolukorras möödub?

Minu töö ja vaba aeg möödub kodus. Ärkan 5.20, et osaleda 5.30 algavas virtuaalses hommikuringis, mida ma ise juhendan. Päeva sisse mahuvad kolm Kriipsujuku webinari, lastega õppimine, enda õppimine, õues viibimine, trenni tegemine ja kas looduses viibimine või lauamängud lastega. Lisaks õhtul tööveebiseminarid või kõned. Meil on kõigil kindel päevaplaan, kuhu planeerime ka puhkeaja. Ilma päevaplaanita ei kujutaks ma ettegi. Nii saab nädala sees kõik tehtud ja nädalavahetused on mõnusamad.
Minu arvates on praegune eriolukord väga hea aeg vaadata üle, mis on elus päriselt oluline ja kui midagi ei meeldi, siis teha vastavad korrektuurid. Ja just seetõttu on mul palju tegemist, sest mul on vahendid, kuidas neid korrektuure ellu viia.

Usutles: Jaan Lukas 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga