Home Keskkond Jäätmetekke vähendamise nädalal saab asju mugavalt uuele ringile saata
Jäätmetekke vähendamise nädalal saab asju mugavalt uuele ringile saata

Jäätmetekke vähendamise nädalal saab asju mugavalt uuele ringile saata

Novembri eelviimane nädal on üleeuroopaline jäätmetekke vähendamise nädal. Teiste keskkonnast hoolivate tegevuste seas saab Tallinnas sel nädalal anda uuele ringile oma seisma jäänud, kuid heas korras asju.

Asjade mugavaks taaskasutusse andmiseks teeb Uuskasutuskeskuse kaubik 22.–27. novembrini kogumisringe üle linna, peatudes Kristiines, Uues Maailmas, Pelgulinnas, Haaberstis, Lasnamäel ja Nõmmel. Kogumisringid on korraldatud koostöös Tallinna Strateegiakeskusega.

„Arvestades inimeste tarbimisharjumusi, on ringmajandus üks olulisi aspekte elamisväärse keskkonna säilitamiseks. Ei saa ju lõputult elada looduse arvelt ilma, et see meile endile lõpuks bumerangina tagasi tuleks,“ ütles Tallinna ettevõtlusdirektor Mart Luik. „Kutsun kõiki linlasi kasutama Uuskasutuskeskuse loodud võimalust, sest nii ennetame prügiteket ja anname korralikele asjadele uue elu.“

Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab viia puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, nõusid, köögitarvikuid, spordi- ja hobitarbeid, nipsasju, kodutekstiile, sisustusesemeid, väiksemat kodutehnikat. Julgesti võib annetada ka hooajaväliseid kaupu, näiteks talvel suveriideid ja hobitarbeid ning suvel talveasju. Talve hakul on annetustena väga oodatud meeste soojad rõivad ja jalanõud – nendega toetatakse Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse kaudu peavarjuta inimesi.

Turvalisuse kaalutlusel ei võta Uuskasutuskeskus vastu turvahälle ega -toole, kineskooptelereid ega gaasipliite. Samuti ei võeta vastu katkiseid asju.

Uuskasutuskeskuse kaubik peatub järgmiselt:

  • 22.11 kella 12.00–13.00 Kristiines Räägu pargi juures (Nõmme tee 52) ja kella 13.30–14.30 Uues Maailmas kohvik Kohalik juures (Koidu 82)
  • 23.11 kella 12–14 Kakumäe Selveri parklas (Rannamõisa tee 6)
  • 24.11 kella 16–18 Nõmme Tervisekeskuse ees (Jaama 11)
  • 25.11 kella 12–14 Pelgulinna Selveri parklas (Sõle 51)
  • 27.11 kella 11.00–12.00 Lasnamäel Smuuli Maxima XX ees (J. Smuuli tee 9) ja kella 12.30–13.30 Läänemere Selveri parklas (Läänemere tee 28)

Mööblit palub Uuskasutuskeskus kogumisringile mitte tuua – korraliku mööbli ja suurema kodutehnika uuele ringile andmiseks saab Tallinnas ja selle lähistel järele kutsuda tasuta kaubiku, kirjutades kaubik@uuskasutus.ee või helistades 5553 3001.

Keskkonnaministeerium viib 22. novembrist kuni 5. detsembrini läbi romusõidukite kogumise kampaania. Kahe nädala jooksul saab oma vanale kasutuna seisvale autole tellida tasuta äraveo. Selleks tuleb helistada Autolammutuste Liidu telefonile 57877233 või Kuusakoski tasuta lühinumbrile 13660.