Avaleht Eesti elu Jalgrattaid saab tasuta registreerida
Jalgrattaid saab tasuta registreerida

Jalgrattaid saab tasuta registreerida

Bike-IDRattavarguste vähendamiseks ning varastatud ja kadunud jalgrataste omanike tuvastamiseks loodud registrisse saab rattaid registreerida tasuta.

Kõigil rattaomanikel on võimalus oma ratas tasuta registreerida Bike-ID registris: www.bike-id.eu ID-kaardi või Mobiil-ID abil. Eelmisel kevadel ellu kutsutud NanoID jalgrattaregister on läbinud uuenduskuuri ja saanud ka rattasõbralikuma nime: Bike-ID.

Bike-ID on uuel rattahooajal asunud pakkuma muuhulgas ka tasuta jalgrataste registreerimise võimalust. Bike-ID soovitab registreerida ka oma varastatud jalgrattad, kui nende raaminumber on teada ning suurendada võimalust, et see õigele omanikule tagastatakse.

Igaüks saab registri avalehel kontrollida ratta raaminumbri või Bike-ID numbri järgi, kas ratas on varastatud. Bike-ID numbri saavad kõik need rattad, mis on märgistatud Bike-ID turvaelementidega (turvakleebis ja sajad mikromärgid). Kasutatud ratta soetamisel tasuks kontrollida kindlasti ka registrist, kas tegemist võib olla varastatud rattaga.

Kõigi rataste info, mis on registris märgitud varastatuks, edastatakse Bike-ID poolt ka politseile. Register võimaldab politseil ka jalgratta leidmisel kontakteeruda selle omanikuga.

Lisaks rataste registreerimisele ja turvamärgistamisele pakub Bike-ID koostöös Salva kindlustusega esmakordselt Eestis võimalust kindlustada oma uus jalgratas väljaspool kodukindlustust. Kindlustus on kättesaadav juba lähinädalatel ning leping on võimalik sõlmida suuremates rattapoodides ratta ostu hetkel.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga