Avaleht Tunnustus Järvamaa aasta isaks valiti Reimo Kaasiku
Järvamaa aasta isaks valiti Reimo Kaasiku

Järvamaa aasta isaks valiti Reimo Kaasiku

reimo-kaasikMaavanem Alo Aasma ja Naiskodukaitse Järva ringkonna esinaine Kirsika Ilmjärv andsid 2. novembril Ambla Spordiklubi juhatuse esimehele ja treenerile Reimo Kaasikule teada, et ta on valitud Järvamaa aasta isaks 2016 ja kutsusid teda koos perega auhinda vastu võtma isadepäeval, 13. novembril Paide Spordihallis toimuval isadepäeva tähistamisel.

Maavanem Alo Aasma ütles, et sel aastal oli konkursile esitatud neli kandidaati. „Žürii otsus oli seekord üpriski üksmeelne, sest Reimo Kaasiku pere on tuntud ja tunnustatud ka varem. On ääretult sümpaatne, et meil avanes võimalus Reimo Kaasikut tiitlist teavitada just siis kui ta oli Aravetelt Paidesse ujumistrenni toomas mitte ainult oma lapsi, vaid ka teise pere lapsi,“ lisas maavanem.

2014. aastal valis Eesti Olümpiakomitee perekond Kaasiku Järvamaa kõige sportlikumaks pereks ning 2015. aastal said nad Eesti aasta suurpere tiitli. Peres on kokku kuus last, neist kaks on juba täiskasvanud. Neli nooremat last õpivad Aravete Keskkoolis. Isa innustusel on kolm neist saavutanud juba aastaid silmapaistvaid tulemusi suusaspordis, ning kuuluvad täna Eesti noortekoondisesse suusatamises.

Naiskodukaitse Järva ringkonna esinaine Kirsika Ilmjärve sõnul väärib märkimist, et isa Reimo ja ema Ruth on süstinud spordipisikut ja tervislikke eluviise nii oma lastesse kui ka teistesse valla elanikesse. „Koos liigutakse kogu perega ühtse ja kokkuhoidva meeskonnana suurte eesmärkide ja unistuse suunas. Eriliseks teevad perekond Kaasiku ühised ettevõtmised nagu metsa istutamine ja traditsioonid tähistada rahvakalendri tähtpäevi,” lisas Ilmjärv.

„Ükskõik kui erinevad on kooli- või tööplaanid, on Kaasikute perel tava saada vähemalt korra päevas, tavaliselt õhtusöögiajal, ühiselt kokku. Nädalavahetuseti on aukohal saunatamine, lauamängud ja vanavanemate abistamine. Vanemad ütlevad kiitvalt, et pole ühtegi tööd, millega vanemad lapsed hakkama ei saaks. «Suunamine töö, organiseerituse ja mõistva suhtumise juurde on ülioluline ükskõik kui suures või väikeses peres. Me kasvatame omi lapsi nagu meid kasvatati – võibolla veidi vanamoodsalt,» on Reimo ja tema abikasa Ruth öelnud ajalehele „Järva Teataja“ 2015. aasta kevadel.

Reimo Kaasiku on ka ühiskondlikult aktiivne. Ta on Ambla vallavolikogu liige, Ambla Spordiklubi juhatuse esimees ja treener, Ambla haridus- ja kultuurikomisjoni esimees ja Aravete keskkooli hoolekogu esimees.

Naiskodukaitse Järva ringkond, Kaitseliidu Järva Malev ja Järva maavalitsus valisid Järvamaa aasta isa teist korda. 2015. aastal sai aasta isa tiitli Paide Päästekomando pealik Valeri Ivanov.

Allikas: Kesk-Eesti Tre Raadio 

Kommentaarid