Home Eesti elu Jõgeva linn tähistab laupäeval 85. sünnipäeva grillfestivaliga
Jõgeva linn tähistab laupäeval 85. sünnipäeva grillfestivaliga

Jõgeva linn tähistab laupäeval 85. sünnipäeva grillfestivaliga

Laupäeval tähistab Jõgeva linn 85. sünnipäeva suure grillfestivali, laada ja kontsertidega.

Sünnipäevapidustused algavad kell 12 Jõgeva kesklinnas. Kultuurikeskuse suvelaval tervitab abivallavanem Viktor Svjatõšev sünnipäevalisi ning kutsub ühisele sünnipäevatordi söömisele.

Kevadlaadale on oodatud ostlejad ja uudistajad juba kell 11. Laadal pakutakse kohalikke maitseid, käsitööd, tööstuskaupa, aiandustarbeid taimi ning istikuid. Kella 11 saab kaasa elada kabevõistlusele Jõgeva kesklinna kabeväljakul.

Kella 12.10-14 esinevad kultuurikeskuse suvelaval valla tantsu- ja laulukollektiivid. Üles astuvad Jõgevahe Pere neiud, naised, vanaemad ning segarühm, rahvatantsurühmad Meie Mari ning Kaaratsim, Karikakra lasteaia laululapsed ning JJ-Street tantsijad ja tantsurühm Monte. Kell 12 stardib Jõgeva linna staadionil laste kevadjooks. Kella 12–16 on kultuurikeskuse pargis avatud lasteala.

Kell 14 jätkub sünnipäev suure kogupere grillipeoga „Grillfest tuleb külla!“. Külalised saavad degusteerida selle hooaja suvetooteid, head nõu, kuidas valida grilliaparaati ja õigesti grillimiseks valmistuda, millised on õiged töövõtted ning kuidas grillroogi maitsestada.

Muusikalist elamust pakub ansambel Sunlight koosseisus Kristo Poka, Kalmer Neidla, Lauri Hermann ja Kristjan Reinvee.

Põnevat sportlikku tegevust leiab Hip-Hopa kepphobusepargist. Platsile on oodatud pisikesed koos vanematega, aga ka suuremad huvilised kuni vanavanemateni välja. Kepphobust tuntakse mänguasjana juba sajandeid, kuid nüüd saab nendega tutvust teha uues ja sportlikus võtmes.

Jõgeva linna sünnipäeva puhul on kella 13–17 avatud uue kiriku vaatetorn (Turu 2a). Annetused külastuse eest (2 eurot täiskasvanu kohta) lähevad koguduse ja Soome (Renko) sõpruskoguduse vastastikuse koostöö heaks.

Kella 16st ootab sünnipäevalisi külla hoovikohvik Rahutu Rästas (Aasa 10). Kohvikuletilt leiab linna parima Napoleoni koogi ja rikkaliku beseerulli.

Kell 16 saab Jõgeva põhikooli aatriumis kuulata Jõgeva kammerkoori kontserti „Elu on voolamine“. Üles astuvad veel meeskoor Mehis ning tantsijad Anna Katt ja Martin Saar.