Avaleht Eesti elu Jõgeva põhikooli uus hoone sai nurgakivi
Jõgeva põhikooli uus hoone sai nurgakivi

Jõgeva põhikooli uus hoone sai nurgakivi

Jõgeva vallavolikogu esimene aseesimees Mai Treial nurgakivi paigaldamas
Fotod: Marge Tasur

Teisipäeval paigaldati uuele Jõgeva põhikoolile (Rohu 10) ja raamatukogule nurgakivi. Nurgakivi paigaldamisel osalesid  koolipere, vallaesindajad, ehitajad ning haridus- ja teadusminister Mailis Reps. „Põhikool on tähtis ja märgiline objekt tervele uuele Jõgeva vallale. Tahame, et Jõgeva laste ja noorte haridustee kulgeks inimsõbralikes ja tänapäevastes tingimustes.

Jõgeva linnas on kaks nüüdisaegset lasteaeda ja riigigümnaasium. Põhikooliõpilastel on tulnud senini tagasihoidlikuma õpikeskkonnaga leppida. Nüüd saab ka see kitsaskoht lahendatud,“ sõnas Jõgeva vallavanem Aare Olgo.

Kõneleb Jõgeva vallavanem Aare Olgo

„Põhikoolide õppehoonete kaasajastamine käib üle kogu Eesti ja tänu sellele saavad meie lapsed ja noored parema õppekeskkonna. Mul on hea meel, et Jõgeva esitas tugeva projekti ja saame selle abil teha koolimaja nii mugavamaks kui ka säästlikumaks,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps. „Praegusest investeeringust võidavad lapsed ja nende lapsed veel aastakümneid.“ lisas ta.

Jõgeva Põhikooli direktor Triin Lõbu, haridus-ja teadusminister Mailis Reps ja Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus

Vanal koolimajal, mis ehitatud 1970, ruumides puudus sundventilatsioon ja hoone oli soojustamata. Kaasajastamist vajasid kõik tehnosüsteemid. Koolimaja ja linnaraamatukogu ehituseks kulub kokku ligi 6,8 miljonit eurot, sellele lisandub koolihoone sisustus ja uued köögiseadmed. Koolimaja ehitamist ja sisustamist toetab kuni 5 miljoni euro suuruse kaasfinantseeringuga Euroopa Liit. Veidi üle kahe miljoni euro on Jõgeva valla omafinantseering.

Tulevane põhikooli ja raamatukogu hoone

Jõgeva põhikooli projektijuht Erki Teder sõnas, et nurgakivi panek on väärikas vahefiniš ja sobiv hetk tänu avaldamiseks kõikidele koostööpartneritele alates Jõgeva põhikooli kooliperest, kannatlikest peatöövõtjatest, projekteerijast kuni Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Rahandusministeeriumini välja. „Nende abil oleme pärast väga keerulist hankelepingu muutmise protsessi ehitamas hästi läbimõeldud ja kooli soove arvestava arhitektuurse lahendusega hoonet,“ märkis Teder.

Endine põhikoolihoone

Uue koolimaja valmimiseni õpivad Jõgeva põhikooli lapsed kolmes hoones: Piiri tänaval asuvas endises ühisgümnaasiumis, noortekeskuses, lasteaias Rohutirts ning Jõgeva kunstikooli klassiruumides. Jõgeva põhikooli ehitustöid teostavad OÜ KRC Ehitus ja AS Tartu Ehitus. Arhitektuuribüroo JVR OÜ poolt projekteeritud hoone valmib 2019. aasta kevadel. Kool ning raamatukogu saavad oma uutes hoonetes tegevust alustada sama aasta 1. septembril.

Marge Tasur
Jaan-Ivo Lukas

Kommentaarid