Home Eesti elu Jõgeval tähistatakse luuletaja Betti Alveri sünniaastapäeva tulipunaste vihmavarjudega
Jõgeval tähistatakse luuletaja Betti Alveri sünniaastapäeva tulipunaste vihmavarjudega

Jõgeval tähistatakse luuletaja Betti Alveri sünniaastapäeva tulipunaste vihmavarjudega

Täna kell 17.30 süttib Jõgeval Betti Alveri mälestuspargis poetessi 115. sünniaastapäeva puhul luuletusest “Tulipunane vihmavari” inspireeritud valgusinstallatsioon.

Pargis kasvavate puude võrasid kaunistavad 115 valgustatud punast vihmavarju, mis on siia sotsiaalmeedia üleskutse peale rännanud nii Jõgevalt kui mujalt Eestist. “Vihamavarje toodi näiteks Tartust ja Tallinnastki. Eriti tore oli, et tuldi koos perega Jõgevale ning uudistati ühtlasi ka Betti Alveri muuseumi,” rõõmustas muuseumi direktor Toomas Muru.

Vihamavarje toodi näiteks Tartust ja Tallinnastki. Eriti tore oli, et tuldi koos perega Jõgevale ning uudistati ühtlasi ka Betti Alveri muuseumi.

Puude latvadesse jääb installatsioon nädalaks. Ent kes soovib just valgustatud lahendust näha, peab Muru sõnul kiirustama. Vihmavarje valgustavate taskulampide patareid hääbuvad jaheda ilmaga paari päeva jooksul. Lisaks valgustatud vihmavarjudele annab pargis valgust 115 õueküünla leek.

Jõgevalt pärit suurkujule pühendatud õhtupoolikul kõlavad kooliteatri Liblikapüüdja esituses Betti Alveri luuletused. Valgusetenduse jätkuna toimub kell 18.00 Jõgeva kultuurikeskuses Jarek Kasari kontsert. Seekordse esinemise pühendab ta loomulikult Betti Alverile.

  • Tuntud poetssi sünniaastapäeva tähistamine leiab aset Betti Alveri muuseumi, Jõgeva vallavalitsuse, Jõgeva kultuurikeskuse ja kooliteatri Liblikapüüdja koostööna.