Avaleht Eesti elu Juba sel nädalal algab XXV Rapla Kirikumuusika Festival
Juba sel nädalal algab XXV Rapla Kirikumuusika Festival

Juba sel nädalal algab XXV Rapla Kirikumuusika Festival

28.06–9.07 astub Raplamaa suuremates ja väiksemates kirikutes üles suur hulk väljapaistvaid Eesti muusikuid ja väliskülalisi. Juubelifestival on pühendatud reformatsiooni 500. aastapäevale ja festivali patrooniks on EELK peapiiskop Urmas Viilma, kellega on võimalus kohtuda vestlusringis 4.07 kell 18.00 Rapla kiriku aias.

Festival kingib oma kontserdid Eesti Vabariik 100 pidulikuks tähistamiseks ja meie tööd on pärjatud Euroopa Festivalide Liidu EFFE kvaliteedimärgisega nii aastal 2015/2016 kui ka 2016/2017. Festivali kunstiliseks juhiks on alates 2010. aastast tunnustatud ooperilaulja Pille Lill ja korraldajaks Muusikute fond PLMF.

Avalöögi Rapla kirikus 28. juunil kell 20.00 annavad kammerkoor Head ööd, vend ja kammerorkester Collegium Consonante, dirigendiks üks Raplamaa muusikatalentidest, Pärt Uusberg. Tegemist on noore helilooja autoriplaadi esitluskontserdiga, kus esitamisele tulevad teosed 2016. aasta lõpus välja tulnud helikandjalt „Õhtu ilu”. Nii kontserdil kui plaadil kõlavad koori dirigendi, helilooja Pärt Uusbergi segakoori- ning keelpilliorkestri teosed.

Festivali peaesinejaks on 30. juunil kell 19.00 Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja solistina astub ülesse Eesti üks läbi aegade maailmas tunnustatuim viiulivirtuoos Anna-Liisa Bezrodny. Dirigendipuldis on särav Mihhail Gerts ja kontserdi kavas kõlab Johannes Brahmsi viiulikontsert ning teosed Ludwig van Beethoveni loomingust.

Festivali ühe pärlina ootame külla ülipopulaarset Läti a capella vokaalansamblit Latvian Voices, keda õnnestub kuulda 8. juulil kell 19.00 Rapla kirikus. Kõlavad suures osas läti rahvalaulud ja originaalsed heliloomingud.

Lisaks külalisansamblitele Saksamaa Kaiserslauterni Maakonna Sümfooniaorkestrist (4.07 Rapla kirikus), saab festivali kontsertidel kuulda mitmeid väljapaistvaid Eesti tipp-interpreete: 29.06 Käru kirikus esineb Eestimaa üks võimsamaid baritone Atlan Karp koos Oksana Sinkova (flööt) ja organist Anna Humalaga; ERSO klarnetist Madis Kari ja saksofonist Lauri Sepp koos klassikatäht Johan Randverega annavad kontserdi 1.07 Järvakandi kirikus; helilooja Aaro Pertmanni teose maailma esittekanne kõlab 5.07 Vahastu kirikus sopran Pille Lille esituses koos saksofonist Virgo Veldi, akordionist Jaak Lutsoja ja tšellist Andreas Lendiga; klassikatäht Henri Zibo akordioniduos koos Mikk Langeprooniga on 6.07 Kehtna kirikus. Tallinna Ülikooli vilistlasnaiskoor Heliat kuuleme 7.07 Velise kirikus.

Piletid on müügil Piletilevis hinnaga 3€-12€ ja tund enne algust kohapeal.

Festival tänab kõiki häid inimesi ja organisatsioone, kes aitavad kaasa suurepärase muusikaelamuse loomisele Raplamaal. Meie peasponsoriks on Akzo Nobel ja avaldame siirast tänu kõigile toetajatele: Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Raplamaa Omavalitsuste Arengufond, Hasartmängumaksu Nõukogu, Rapla Vallavalitsus, Rapla Maavalitsus, Kehtna Vallavalitsus, Käru Vallavalitsus, Kaiu Vallavalitsus, Märjamaa Vallavalitsus, Järvakandi Vallavalitsus, Eesti Autorite Ühing, Piletilevi, Liisi Järelmaks, Metaprint AS, Rapla Tarbijateühistu, Raplamaa Sõnumid, Tre Raadio, Linna Ekraanid, Forum Cinemas, Selver, HG Kurre Grupp, Roheline Pesumaja, Harviker OÜ, TLR Services OÜ, OÜ FEMW, Powerhouse OÜ, Raplamaa Parnerluskogu ja Leaderprogramm, ESPAK AS, Tammiku fotoäri, Raplamaa.ee jt

VAATA GALERIID!

Kommentaarid