Avaleht Eesti elu Jüri Ratas: kliimamuutuste tagajärgedega võitlemiseks peab tegutsema juba praegu
Jüri Ratas: kliimamuutuste tagajärgedega võitlemiseks peab tegutsema juba praegu

Jüri Ratas: kliimamuutuste tagajärgedega võitlemiseks peab tegutsema juba praegu

Euroopa Komisjon tegi ettepaneku tõsta Euroopa Liidu kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamise eesmärki 2030. aastaks 40-lt protsendilt 55-le. See on oluline, et Euroopa saaks sujuvamas tempos liikuda kliimaneutraalsuse eesmärgini aastaks 2050. Senine kasvuhoonegaaside vähendamise kiirus planeedi ülekuumenemise vältimiseks ei ole piisav. Samuti oleks sel juhul pärast 2030. aastat kliimaneutraalsuse saavutamine väga keeruline.

“Kliima määrab meie tuleviku ja kliimamuutuste tagajärgedega võitlemiseks on meil tarvis tegutseda targalt juba praegu. Vaatame tulevikku eesmärgiga tagada nii praeguste kui ka tulevastele põlvkondade heaolu. Meil kõigil vaja on viia läbi muutusi keskkonna-, majandus- ja sotsiaalvaldkonnas. Oleme sellel teel juba mitu sammu astunud, aga teha on samuti palju. Kõige selle keskmes on muidugi meie inimesed, kellele loome töökohti ning tagame ka tulevikus kaasaegse ja elamisväärse elukeskkonna,” kommenteerib Jüri Ratas.

Tema sõnul on Eesti on juba praegu üks ambitsioonikamaid riike ELis ja on võtnud eesmärgi vähendada kasvuhoonegaaside heidet 2030. aastaks 70 protsendi võrra. “Kui Euroopa tõstab oma eesmärki ja suunab sinna rohkem ressursse, siis toetab see ka meid. See kasvataks kindlasti nõudlust uute tehnoloogiliste lahenduste järele, mis loovad ettevõtetele, sealhulgas Eesti ettevõtetele, uusi võimalusi,” selgitab ta.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga