Home Eesti elu KAASAV EELARVE I 6. oktoobril algab Tartu kaasava eelarve hääletus
KAASAV EELARVE I 6. oktoobril algab Tartu kaasava eelarve hääletus

KAASAV EELARVE I 6. oktoobril algab Tartu kaasava eelarve hääletus

Neljapäeval, 6. oktoobril algab Tartu kaasava eelarve hääletus, kui tartlased saavad nädala jooksul teha valiku 23 kaaslinlaste esitatud idee vahel, hääletades elektrooniliselt Tartu kodulehel või raekoja infokeskuses.

Tartu linnapea Urmas Klaas kutsub kõiki tartlasi aktiivselt kaasava eelarve hääletusest osa võtma. “Kaasav eelarve on kümne aastaga muutunud loomulikuks osaks igasügisesest linnaeelarve koostamise protsessist. Loodan, et ka sel aastal on tartlaste osavõtt hääletusest aktiivne ja tehakse Tartu jaoks parim otsus,” lisas linnapea.

5. oktoobril kell 17 on huvilised oodatud Tartu 2024 saali (Raekoja plats 6, II korrus), kus ideede autorid tutvustavad oma ideid ja räägivad, kuidas just nende idee muudab Tartu paremaks. Üritusest tehakse ka otseülekanne, mida saab jälgida nii Tartu kodulehe kui ka Facebooki vahendusel.

Kaasava eelarve ideedega saab tutvuda Tartu kodulehel, Kaarsilla näitusel või raekoja infokeskuses.

Foto: Tartu Linnavalitsus

Rahvahääletus toimub 6.-12. oktoobril nii elektrooniliselt kui ka raekoja infokeskuses. Hääletus lõpeb 12. oktoobril kell 18, kui antakse kohe teada ka tulemus.

Hääletada saavad vähemalt 14-aastased isikud, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linn, ning 14–26-aastased noored, kes õpivad Tartu linnas üldhariduskoolis, kutseõppeasutuses, rakenduskõrgkoolis või ülikoolis.

Iga hääletaja saab anda hääle kuni kolme idee poolt. Ellu viiakse järgmisel aastal kaks enim hääli saanud ideed.

  • Tartu kaasavasse eelarvesse esitati tänavu 55 ideed, millest pärast ekspertide koosolekuid ja suviseid avalikke arutelusid koorus välja 23 ideed, mis jõudsid rahvahääletusele.