Avaleht Eesti elu Kadriorg võõrustab tulevikuautosid
Kadriorg võõrustab tulevikuautosid

Kadriorg võõrustab tulevikuautosid

Tallinna Transpordiamet koostöös Helsingi Metropolia Ametikõrgkooli ja TalTechiga korraldab Tallinnas suurejoonelise kahepäevase ürituse “Autonoomse transpordi tulevik Läänemere regioonis”, mille raames toimub täna kell 15 avalik väljanäitus Kadrioru pargis ja konverents 27. augustil PROTO Avastustehases.

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul suundub maailm üha enam innovaatiliste ja keskkonnasõbralike transpordivahendite kasutamise suunas. „Nii on ka Tallinn sarnaselt teiste suurlinnadega liikumas ökonoomsete, keskkonnasõbralike ja nutikate transpordilahenduste poole. Tänavu suvel testime näiteks linnaliikluses elektribussi ning tekkinud on isejuhtivate busside võrgustik – Tallinnas tiirutab neli bussi, üks Kadriorus ja kolm Ülemistes,“ märkis Novikov. „Isejuhtiva bussi projekt loob linnale teadmist ja kompetentsi, et tulevikus saaksime rakendada ühistransporti veelgi keskkonnasõbralikumalt ja nutikamalt, mis toetab ka Tallinna kui 2022. aasta Euroopa Rohelise Pealinna finalisti eesmärke. Keskkonnasõbralikule ühistranspordile üleminekul on suur osa ka näiteks Tallinna bussipargi uuendamisel järgneva nelja aasta jooksul. Sel nädalal lisandusid esimesed keskkonnasõbralikud surugaasibussid linnaliiklusesse ning aasta lõpuks jõuab Tallinna liiklusesse sada uut gaasibussi, lähiaastatel aga 350 biokütust kasutavat uut bussi.“

Täna kell 15 toimub Kadrioru kunstimuuseumi alumises aias väljanäitus, kus huvilistel on võimalik tutvuda paljude erinevate innovatiivsete transpordivahenditega alates isejuhtivatest sõidukitest lõpetades teiste põnevate olemasolevate tehnoloogiliste lahendustega, mis aitavad parandada liikuvust keerukas linnakeskkonnas. Näitusel osalevad Navya, Bolt, Iseauto, Volkswagen, Audi,  ja mitmed teised tuleviku transpordi esirinnas tegutsevad ettevõtted. Päeval esineb ansambel Traffic ning põnevust pakub ka teadusteater. Üritus on tasuta.

27. augustil PROTO Avastustehases toimuv konverents “Autonoomse transpordi tulevik Läänemere regioonis” koondab arutlema nii poliitika kujundajad ja otsustajad kui ka uudsete tehnoloogiatega tegeleva autotööstuse esindajad üle Euroopa. Konverentsil keskendutakse Läänemere piirkonnas aset leidvatele arengutele isejuhtivate sõidukite osas ning vaadeldakse olukorda nii probleemide kui lahenduste vaatenurgast. Samuti jagatakse Eesti edulugu isejuhtivate sõidukite tänavale toomisel.

Tallinnas on isejuhtivaid sõidukeid avalikult katsetatud juba mitmel korral. Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisel sõidutas isejuhtiv buss EasyMile osalejaid Kultuurikatla ja Mere puiestee vahel. 2019. suvel algas projekti Sohjoa Baltic piloot Kadrioru pargis, milles Navya isejuhtiv buss liikus Weizenbergi tänavat mööda KUMUni.

Lähemalt leiab infot SIIT!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga