Home Eesti elu Kaitseminister Laanet arutas Kreeka kaitseministriga kujunenud julgeolekuolukorda
Kaitseminister Laanet arutas Kreeka kaitseministriga kujunenud julgeolekuolukorda

Kaitseminister Laanet arutas Kreeka kaitseministriga kujunenud julgeolekuolukorda

Kaitseminister Kalle Laanet kohtus täna Kreeka kaitseministri Nikolaos Panagiotopoulosega, kellega arutati Läänemere regionaalse julgeoleku, Euroopa Liidu ja NATO-ga seotud arenguid ning kahepoolset kaitsekoostööd. Kohtumise üks olulistest teemadest oli olukord Leedu ja Poola piiril seoses Valgevene hübriidrünnakuga ning selle vahetu mõju Läänemere piirkonna ning Euroopa Liidu julgeolekule.

Kaitseminister Laaneti sõnul toetab Eesti NATO 360-kraadi vaadet julgeolekule ning suhtub tõsiselt Euroopale nii idast kui ka lõunast lähtuvatesse ohtudesse. „Liitlaste vahel on ühtsust praegu vaja rohkem kui kunagi varem. Valgevene poolt migratsioonirelva kasutamine on halvendanud selgelt julgeolekuolukorda kogu piirkonnas,“ märkis Laanet, kelle sõnul on seetõttu oluline ka NATO uue strateegilise kontseptsiooni koostamisel säilitada fookus heidutus- ja kaitsehoiakul ning kollektiivkaitsel. Samuti pidas Laanet oluliseks võimalust arutada kahepoolset kaitsekoostöö arendamist Kreeka kaitseministriga.

„Jagame samu väärtusi, põhimõtteid ja arusaamu rahu, julgeoleku ning stabiilsuse osas nii Balti regioonis kui ka Balkani piirkonnas,“ kinnitas Kreeka kaitseminister Nikolaos Panagiotopoulos. „Lähipiirkonnas toimuvad arengud mõjutavad julgeolekut ja stabiilsust nii regioonis kui kogu Euroopas. Me peame kindlalt vastu seisma Poola–Valgevene piiril toimuvale migrantide kasutamisele relvana,“  lisas Panagiotopoulos.

Visiidi raames külastab Kreeka kaitseminister Panagiotopoulos NATO küberkaitsekoostöö keskust ja kõneleb 10. novembril toimuval konverentsil „Annual Baltic Conference on Defence“ (ABCD).

Tuleval aastal täitub 100 aastat Eesti ja Kreeka diplomaatiliste suhete loomisest.