Avaleht Kunst KARIKATUURID I Eesti Huumorimuuseum avab Tallinnas Huumorigalerii
KARIKATUURID I Eesti Huumorimuuseum avab Tallinnas Huumorigalerii

KARIKATUURID I Eesti Huumorimuuseum avab Tallinnas Huumorigalerii

18. juunil avatakse Tallinnas Rotermanni kvartalis Eesti Huumorimuuseumi filiaal Huumorigalerii, mille avanäituseks on Priit Koppeli karikatuurinäitus „Tugitoolisport“.

„Kui Raplamaal Purku külas on Eesti Huumorimuuseum tegutsemas juba aastast 2016 ja paljud huumorisõbrad on leidnud sinna ka tee, siis Tallinn on olnud selles suhtes vaeslapse rollis ja saanud visuaalsest huumorist osa vaid enamjaolt Tallinna Vanalinnapäevadel toimunud rahvusvahelistest karikatuurinäitustest, mille korraldajaks on olnud Eesti Huumoriliit,” ütles Eesti Huumoriliidu esimees Andrus Tamm. „Nüüd avaneb paljudel karikatuurisõpradel võimalus külastada karikatuurinäituseid püsivalt ka pealinnas.”

Vaatamata koroonakriisile on paljudel inimestel huumorimeel siiski veel säilinud ja ka sporti tehakse veel, seetõttu väikese kokkulangemise tõttu selleaastaste olümpiamängudega Tokyos on Tallinna Huumorigalerii avanäituseks karikaturist Priit Koppeli karikatuurinäitus „Tugitoolisport”.

„Peamiselt arvatakse, et tugitoolisport on istumine ja televiisori vaatamine. Avatava näitusega tahan näidata, et väga edukalt võib nii tugitoolis kui ka tugitooliga teha “tõelist“ sporti. Kuna Venemaal, Hispaanias ja paljudes muudes riikides ei ole sellist väljendit nagu “tugitoolisport”, siis seal kasutatakse sellist terminit nagu näiteks “diivanisport”. Seega pole näitusepildid vaid tugitoolidest, vaid ka diivanitest, kiiktoolidest, taburettidest jne, kus traditsiooniliselt saab istuda ja vaadata televiisorit,” lausus Priit Koppel. „Näitust vaadates on seda vaja võtta ühtse pildijadana ja mitte kui igat pilti eraldi, kuna tegemist on ühtse teemaga – sport!”

Juuni alguses ilmus Priit Koppelilt ka karikatuuriraamat „Tugitoolisport”, milles on pea kaks korda rohkem karikatuure kui näitusel. See raamat tuleb esitlusele näituse avamisel. Raamatu ostjatel on võimalus sinna sisse saada ka autori autogramm.

“Hea huumor aitab alati kõigele kaasa. Meil on ääretult hea meel, et saame Rotermannis kaasa aidata Huumorimuuseumi kogutud tööde kajastamisele. Praegustes tingimustes kulub kindlasti hea nali kõigile ära. Usume, et Rotermannis asuv avalik Huumorigalerii annab selleks suurepärase võimaluse,” sõnas Rotermann City juhatuse liige Tõnis Sõõrumaa.

Eesti Huumoriliit ja Eesti Huumorimuuseum tänavad Urmas ja Tõnis Sõõrumaad võimaluse eest avada Eesti Huumorimuuseumi galerii Rotermanni kvartalis. Kavas on näituseid kord kvartalis uuendada ja teemad saavad olema seinast seina. Näituseid saab külastada tasuta.