Avaleht Haridus KARJÄÄRIPÖÖRE! Inspiratsiooniprogramm “Jah! Õpetajaks!” ootab osalejaid
KARJÄÄRIPÖÖRE! Inspiratsiooniprogramm “Jah! Õpetajaks!” ootab osalejaid

KARJÄÄRIPÖÖRE! Inspiratsiooniprogramm “Jah! Õpetajaks!” ootab osalejaid

Menukas karjääripöörajate programm “Jah! Õpetajaks!” alustab teist korda.

“Aasta alguses ellukutsutud programmis soovis osaleda mitu korda rohkem soovijaid, kui programm võimaldas vastu võtta. Nüüd on õpetajaametist huvitujatel taas uus võimalus kandideerida. Programmis osalemine annab potentsiaalsetele uutele õpetajatele ülevaate, mida õppimine ja õpetamine tänapäeval endast kujutavad ja millised on paindlikud võimalused õpetajana tööle asumiseks,“ selgitas Haridus- ja Noorteameti koolituskeskuse peaspetsialist Kadri Ratas.

“Jah! Õpetajaks!” programmiga oodatakse liituma töökogemuse ja magistrikraadiga inimesi (võib olla omandamisel), kes on oma valdkonna spetsialistid ja kaaluvad õpetajaametit järgmise karjäärivalikuna. Oodatud on ka õpetajaks õppinud, ent mujale tööle siirdunud inimesed, kel huvi naasta esialgse elukutse juurde. Osalemise taotlus tuleb esitada hiljemalt 29. novembriks e-mailile kadri.ratas@harno.ee.

Neljast moodulist koosnev programm alustab jaanuaris ja kestab aprillini. Programmi viiakse läbi üle Eesti. Toimuvad seminarid ning osalejad kohtuvad õpetajate ja koolijuhtidega ning töövarjutavad neid, et saada aimdust õpetajatööst. “Jah! Õpetajaks!” programmi võetakse vastu 15 osalejat.