Home Ukraina rahva toetuseks Kätlin Rohilaid-Aljaste: iga heategu muudab maailma!
Kätlin Rohilaid-Aljaste: iga heategu muudab maailma!

Kätlin Rohilaid-Aljaste: iga heategu muudab maailma!

Jumestustreener, grimeerija, meigikunstnik, ettevõtja ja Katta Grüner ehete autor Kätlin Rohilaid-Aljaste usub kindlalt, et heategevus aitab meil areneda paremateks inimesteks. Luua meile ja meie lastele parem maailm. Sest iga heategu muudab maailma ja sellel elavaid inimesi. Nii neid, kes teevad heategusid, kui ka neid, kelle jaoks tehakse heategusid. Heategude tegemine teeb tuju heaks ja annab suurepärase positiivse energia.

Iga heategu muudab maailma ja sellel elavaid inimesi.

Kätlin Rohilaid-Aljaste. Foto: Erakogu

Kätlin teeb tihedalt teadlikke häid tegusid. Hiljuti kinkis ta näiteks Ukraina naistele, kes töötavad Bombshell ilusalongis, kotikesed jumestustoodetega. Jumestustooteid on Kätlin annetanud ka enne erinevate projektide raames. Ta sõnab, et vahel on inimestel keerulised finantsilised olukorrad ning kui tal on võimalus aidata, teeb ta seda. Eriti kuna naised tahavad ikka enda eest hoolitseda ja hea välimus annab sisemist enesekindlust. Mõnele võib kosmeetika tunduda tarbetu, aga paljudele naistele toob see siiski rõõmu ja naeratuse näole.

„Elu ongi oma keerdkäikudega, ka keerulistel aegadel saab tunda rõõmu väikestest asjadest,“ ütleb ta.

Kätlin selgitab, et teeb häid tegusid ilmselt sellepärast, et on kasvanud armastuses. „Minu lapsepõlv oli täis armastust ja headust. Mul olid head eeskujud ja ma arvan, et ma ei oskagi teistmoodi elada. Vahel olen väga murtud ja kurb, et ei saa aidata ja päästa lapsi või loomi, kes on hädas,“ nendib ta.

Minu lapsepõlv oli täis armastust ja headust. Mul olid head eeskujud ja ma arvan, et ma ei oskagi teistmoodi elada.

Kätlin Rohilaid. Foto: Evelin Lillepuu

Siiski ei pruugi alati märgata, et keegi vajab abi. „Kuid kui keegi küsib abi, siis olen alati lähtunud piibli põhimõttest – kui palutakse, siis anna. Ma ei hinda inimesi. Kindlasti on mind ära kasutatud, aga ma ei süvene sellesse, see on selle inimese enda südametunnistuse küsimus. Ma annan alati tänaval kerjustele raha. Vahel inimesed ütlevad mulle, et mis sa annad, ta läheb ja ostab alkoholi. Kuid ma arvan, et pole see pole minu asi hinnangut anda. Võibolla ta vajab leivaraha,“ usub Kätlin.

Kätlin Rohilaid. Foto: Evelin Lillepuu

Kätlin julgustab kõiki aitama abivajajaid. „Peame aitama neid, kellel on raske ja sissetulek olematu või madal. Samuti inimesi, kes on saanud haiget ja murtud. Inimese kohustus on aidata ligimest, kes on hädas ja vajab abi. Omavahel sõbralikult olles, aidates üksteist ja üksteisest hoolides loome tugevama ühiskonna!“ ütleb ta.

Peame aitama neid, kellel on raske ja sissetulek olematu või madal. Samuti inimesi, kes on saanud haiget ja murtud. Inimese kohustus on aidata ligimest, kes on hädas ja vajab abi.