Avaleht Eesti elu KAUNIMAD KODUD! Selgusid Tartu kaunimad kodud
KAUNIMAD KODUD! Selgusid Tartu kaunimad kodud

KAUNIMAD KODUD! Selgusid Tartu kaunimad kodud

Teguri 10
Teguri 10

Tartu linnavalitsus kinnitas eilsel istungil tänavuse kaunimate kodude konkursi tulemused.

Tiitli “Eesti kaunis kodu 2016” said Teguri tn 10, Kesakanni tn 3 ja Lepiku tn 2 korterelamu. Tiitli “Tartu kaunis kodu 2016” pälvisid A. Vabbe tn 1, Nisu tn 12, Side tn 6, Tamme pst 77 ja Viljandi mnt 29.

„Komisjon leidis, et konkursil osalenud aiad olid kõik väga heal tasemel, sobitudes hästi nii hoone arhitektuuri kui ka linnaosa miljööga. Tore oli see, et võrreldes varasemate aastatega tuli rohkem teateid linnakodanikelt,“ ütles hindamiskomisjoni esimees abilinnapea Valvo Semilarski.

Hindamiskomisjonis osalesid veel Reti Randoja Muts (Räpina Aianduskooli õpetaja); Tiina Konsen (Tiigi Seltsimaja kultuurispetsialist), Marika Saks (Eesti Kodukaunistamise Ühenduse esindaja); Kaja Veddel (Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri osakonna esindaja); Merlin Nerep (Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri tudeng); Anna-Liisa Unt (Tartu LV arhitektuuri- ja linnakujundusteenistuse arhitekt).

Keskanni 3
Kesakanni 3

Auhinnatuid autasustab linn kinkekaartidega 100-200 euro väärtuses. “Eesti kauni kodu” tiitliga pärjatud kinnistute omanikud edastab Eesti Kodukaunistamise Ühendus autasustamiseks presidendi autasu ehk tunnusmärgiga ning majade fotod avaldatakse raamatus “Eesti kaunis kodu”. Konkursil osalenuid tänatakse ja tunnustatakse linnapea pidulikul vastuvõtul, mis toimub traditsiooniliselt Tartu linna päeval, 29. juunil.

Kauni kodu konkurssi korraldatakse Tartus juba 19 korda ja selle raames on Tartu linnas kauni haljastuse eest tunnustatud rohkem kui 180 erinevat kinnistut.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga