Home Eesti elu Kersti Kaljulaid: meie sõdurid on mulle väga kallid ning meie vigastatud sõdurid on väärt tähelepanu, tunnustust ja tuge!
Kersti Kaljulaid: meie sõdurid on mulle väga kallid ning meie vigastatud sõdurid on väärt tähelepanu, tunnustust ja tuge!

Kersti Kaljulaid: meie sõdurid on mulle väga kallid ning meie vigastatud sõdurid on väärt tähelepanu, tunnustust ja tuge!

President Kersti Kaljulaid kohtus reedel Kadriorus kahe nädala pärast Austraalias algavatele vigastatud veteranide sportmängudel sõitvate kaitseväe veteranidega, kes tutvustasid talle mängudeks seatud eesmärke.

„Meie sõdurid on mulle väga kallid ning meie vigastatud sõdurid on väärt tähelepanu, tunnustust ja tuge. Rõõm on näha, et inimestes on teotahet ja optimismi, minnakse tegema mitmeid alasid korraga ning on hästi tugev ja tore meeskonnatunnetus,“ ütles president Kaljulaid.

Vabariigi president vestles veteranidega nende igapäevategemistest,  mängudeks valmistumise protsessist ning võistluste kavas olevate alade eripäradest. Samuti rääkisid võistlejad presidendile lähemalt oma ootustest selleaastaste mängude osas.

Invictus Games ehk Võitmatute mängud on Suurbritannia prints Harry poolt 2014. aastal ellu kutsutud spordivõistlused teenistuses viga saanud sõduritele.

Sel aastal toimuvad mängud 20.-27. oktoobrini Austraalias, Sydneys. Mängudel osaleb kokku üle 500 võistleja 18-st erinevast riigist. Esindatud on Afganistan, Austraalia, Kanada, Taani, Eesti, Prantsusmaa, Georgia, Saksamaa, Iraak, Itaalia, Jordaania, Holland, Uus-Meremaa, Poola, Rumeenia, Ukraina, Suurbritannia ja Ameerika Ühendriigid. Varasemalt on mängud toimunud Suurbritannias, Ameerika Ühendriikides ja Kanadas.

Eesti on osalenud mängudel alates nende loomisest 2014. aastal. Eelmisel aastal toimunud mängudel võitsid eestlased kokku 8 medalit.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *