Home Eesti elu Kodus pole võimalik töötada? Tule tee tööd Tallinna Keskraamatukogust!
Kodus pole võimalik töötada? Tule tee tööd Tallinna Keskraamatukogust!

Kodus pole võimalik töötada? Tule tee tööd Tallinna Keskraamatukogust!

Kaugtööl võib vaikse ruumi puudumise või ebapiisavate tehniliste võimaluste tõttu olla keerukas veebikoosolekutel ja -koolitustel osaleda või neid läbi viia. Tallinna Keskraamatukogu pakub selleks otstarbeks tasuta privaatseid rühmaruume.

Rühmaruumides on olemas Wi-Fi ja võimalused töötada kas oma sülearvutiga või tasu eest kasutada raamatukogu sülearvutit. Keskraamatukogu peamaja rõdusaalis (Estonia pst 8) ning Laagna raamatukogu (Võru 11) ja Kännukuke raamatukogu (Vilde tee 72) rühmaruumis on lisaks suur ekraan, millele saab HDMI-kaabli abil kuvada arvutipilti ning sel moel mugavalt suurematel veebikoosolekutel ja -koolitustel osaleda. Ekraani kasutamine on tasuta. Rühmaruumides on võimalik töötada üksi või mitmekesi – viimasel juhul tuleb järgida praegust ruumide 50% täituvuse nõuet.

Mõnikord on kodus vaja pidada lühem koosolek või tähtis telefonikõne teha, kuid samal ajal vajab tähelepanu väike laps. Sel juhul soovitab raamatukogu lugemisprogrammi „Loeme ette!”. Lustakad raamatukoguhoidjad-päkapikud ootavad pikisilmi laste (video)kõnesid, et koos jõulusalme õppida ja vahvaid raamatuid lugeda. Kooliealistele lastele ja noortele on raamatukoguhoidjad abiks koolitööde tegemisel.