Avaleht Kultuur Kõik hääletama! Rahvas saab valida parimaid pärimusmuusikuid
Kõik hääletama! Rahvas saab valida parimaid pärimusmuusikuid

Kõik hääletama! Rahvas saab valida parimaid pärimusmuusikuid

Fotod: Silver Tõnisson

Eesti Pärimusmuusika Keskus koostöös R2 ja ETV2-ga selgitavad rahvahääletuse abil välja Eesti parimad pärimusmuusikud. Pärimusmuusika auhindu Etnokulp jagatakse kahepäevase festivali – Pärimusmuusika Lõikuspeo, raames juba üheksandat korda. Võitjad selguvad publikuhääletuse teel, mis lõppeb 28. septembri südaöösel ja on antud žanris ainus tunnustus, milles saab rahvas kaasa rääkida.

Võistlustules on heliplaadid, mis ilmusid 2016. aasta oktoobrist kuni 2017. aasta septembrini ning millest on auväärne žürii valinud Etnokulp 2017 nominendid. Pärimusmuusika austajad saavad hääletada kategooriates nagu parim uusfolk artist, parim muusik, parim lugu, parim debüütplaat, parim heliplaat, parim artist ja ehe pärimusmuusika. Kõikide osalejate vahel loositakse välja kaks Lõikuspeo festivalipassi. Žürii koosseis: Kadri Voorand, Margus Haav, Avo Kartul, Cätlin Mägi, Tarmo Noormaa, Sten Teppan ja Janne Suits.

Etnokulp 2016 võitjad

Etnokulp 2017 autasud antakse üle Pärimusmuusika Lõikuspeo esimesel festivalipäeval, pidulikul auhinnatseremoonial 6. oktoobril kell 20 Pärimusmuusika Aida suures saalis. Üks pärimusmuusika tähtsündmusi toimub vaid kord aastas ja sissepääs on prii. Alati meeleolukat Etnokulpide tseremooniat saab jälgida ka ETV2 otseülekande vahendusel.

Etnokulpide nominendid ja hääletuskeskkond asub SIIN!

Kommentaarid