Avaleht Eesti elu KOOLITOIT KOJU I Viljandis viiakse vähekindlustatud perede lastele koolitoit koju
KOOLITOIT KOJU I Viljandis viiakse vähekindlustatud perede lastele koolitoit koju

KOOLITOIT KOJU I Viljandis viiakse vähekindlustatud perede lastele koolitoit koju

Viljandi linnavalitsus toimetab alates käesolevast nädalast vähekindlustatud peredest pärit koolilastele koju nädala toiduvaru.

Abilinnapea Janika Gedvili sõnul paneb koolide toitlustaja toidupakid kokku igal neljapäeval. «Läheneme toidu jagamisele vajaduspõhiselt ehk neljapäeviti tuuakse toidukorv koju vähekindlustatud perede lastele. Sealjuures saavad toidupaki kõik Viljandist pärit vähekindlustatud perede lapsed ja rolli ei mängi see, kas laps käib Viljandi linna koolis või mitte,» ütles Gedvil.

Toidukorv sisaldab nädala jagu kuivaineid, piima- ja lihatooteid, puu- ja juurvilju. Selle saajate nimekirja koostavad linnavalitsuse ametnikud koostöös koolidega. Toidukorvi saamisest on võimalik ka loobuda või paluda oma lapse lisamist selle saajate hulka. Mõlemal juhul tuleb ühendust võtta lapse kooli sotsiaalpedagoogiga.

«Kui peres on mitu koolilast, siis saab neist igaüks oma toidukorvi. Toidukorvi saavate peredega võetakse kooli poolt ühendust. Oluline on, et koolil oleks olemas lapse kodune aadress, sest toidukorvid veetakse laiali selle info alusel,» ütles abilinnapea.

Toidu kojuvedu toimub neljapäeviti ainult Viljandi linna piires. Teistest omavalitsustest pärit vähekindlustatud laste kohta edastatakse info vastavale vallale või linnale.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga