Avaleht Kultuur Koorifestival toob Tallinna üle 1300 laulja 12 riigist
Koorifestival toob Tallinna üle 1300 laulja 12 riigist

Koorifestival toob Tallinna üle 1300 laulja 12 riigist

11.-13. aprillini toimuval koorifestivalil Tallinn 2019 osaleb 33 koori, riikidest on esindatud Austria, Leedu, Läti, Mehhiko, Poola, Rootsi, Saksamaa, Sloveenia, Soome, Ungari, Venemaa ja loomulikult Eesti.

Koorid võistlevad laste-, noorte-, nais-, mees-, sega-, poistesega- ja kammerkooride  kategooriates, rahvamuusikas ja kaasaegses muusikas. Esimesele voorule järgneb Grand Prix, kuhu pääseb võistlema kuni kuus parimat. Võitjate vahel jagatakse rahvusvahelise žürii otsuse kohaselt konkursi preemiafond 25 000 eurot.

Žüriisse kuuluvad dirigent ja helilooja Bo Holten (Taani), dirigent ja Oregoni Ülikooli koori- ja vokaalmuusika osakonna juhataja Sharon J Paul (USA), dirigent Mathieu Romano (Prantsusmaa), dirigent ja koorikultuuri arendaja Māris Sirmais (Läti) ning dirigent Aarne Saluveer (Eesti).

Koorifestivali kunstiline juht on Kaspar Mänd.

Festivali avakontserdil astuvad Tallinna metodisti kirikus üles Vox Clamantis Eestist, Spira Ensemble Soomest, Coral Ensamble México AC Mehhikost, THK Kullo tütarlastekoor Ellerhein Eestist ja Roganova Noortekapell Harmoonia Venemaalt.

Neljapäeval toimuval öökontserdil Hopneri majas esinevad Carolinae Damkör Rootsist, kammerkoor Collegium Cantus  Venemaalt  ja segakoor Viva Brežice Sloveeniast.

Reedesel päeval on Tallinna metodisti kirik konkursi päralt. Võistlevad laste-, noorte-, nais-, mees-, poistesega-, sega- ja kammerkoorid ning rahvamuusika kategooria koorid.

Reedel toimub kontsert Hopneri majas, kus esinevad THK Kullo lastekoor Ellerhein ja kammernaiskoor Sireen Eestist ning kammerkoor Candomino Soomest.

Reedel toimuval kontserdil Tallinna Jaani kirikus esinevad kammekoor Härlanda Voces Rootsist, poistekoor Gintarėlis Leedust, Spira Ensemble Soomest ja Tartu Noortekoor Eestist.

Laupäeva hommikul astuvad Estonia kontserdisaalis võistlustulle kaasaegse muusika  kategooria koorid.

Laupäeval esinevad Tallinna Jaani kirikus kammerkoor Medici Pro Musica Poolast, kammerkoor Cantares Venemaalt, Carnikava segakoor Vēja Balss Lätist, Schwerini Muusikagümnaasiumi noortekoor Saksamaalt ja üle-eestiline tütarlastekoor Ilmalilled.

Grand Prix’ voor algab Estonia kontserdisaalis laupäeval kell 15 ja seal saab kuulata festivali parimaid.

1972. aastast Tallinnas toimuv konkurss on Eesti ainus rahvusvaheline koorikonkurss. Festivali korraldab Eesti Kooriühing ja see toimub Tallinnas üle aasta.