Avaleht Kultuur Muusika Kooriühing ootab publikut aastakontserdile
Kooriühing ootab publikut aastakontserdile

Kooriühing ootab publikut aastakontserdile

Pühapäeval, 20. juunil kell 15 kuulutab Eesti Kooriühing Tallinna Botaanikaaias välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad. 

12 kategoorias kandideerivad aastapreemiatele 66 nominenti. Kooriühing annab välja aasta koori, puhkpilliorkestri, kooridirigendi, dirigent-muusikaõpetaja, orkestridirigendi ja noore dirigendi tiitlid. Samuti tunnustatakse aasta toetajat, korraldajat, koori/orkestriheliloojat ja aasta tegu, antakse välja aasta koori/orkestriplaadi tiitel ja aasta koostööpreemia. Lisaks antakse üle Uno Järvela stipendiumifondi preemiad. 

Kultuuriministeeriumi tänukirjad saavad need dirigendid, kes on aasta jooksul edukalt esinenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. 

Kontserdi kunstiline juht on Janne Fridolin, lavastaja Eva Koldits, kunstnik Kairi Mändla, videokunstnik Piibe Piirma ja valguskunstnik Priidu Adlas. 

“Muutused ajas, ruumis ja inimeses endas viivad selleaastase auhinnagala Pirita jõe kaldale, rikkaliku taimeriigi ja õieilu kuningriiki, laululindude meelispaika – Tallinna Botaanikaaeda. Lauldes taevalaotuse all, saab ehk lauljagi tiivad ning mängides tuulega oma pilli, kannab muusika meid kaua ja kaugele… ehk pilvede tahagi: Sii’ meie seltsis selle aasta, Jumal aga teab, kus tuleva’ aasta.“ Õhtut juhivad inimloomuse parimad analüüsijad ehk agulihärrad Argo Aadli ja Indrek Ojari,“ sõnas Janne Fridolin. 

Esinevad: Eesti Raadio Laulustuudio lastekoor (Kadri Hunt, Kaie Tanner), Kammernaiskoor Sireen (Nele Erastus), Rahvusooper Estonia poistekoori meeskvintett (Riivo Jõgi), Tallinna Kammerkoor (Heli Jürgenson), Tallinna Prantsuse Lütseumi segakoor (Margot Peterson), Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester (Tarmo Kivisilla, Diana Mäeväli) ja Voces Tallinn (Risto Joost).

Eesti Kooriühing tänab toetajaid ja koostööpartnereid: Eesti Kultuurkapital, kultuuriministeerium, haridus- ja teadusministeerium, Tallinna linn ning Klassikaraadio.