Avaleht Keskkond Kuhu paigutada remondi käigus tekkinud ehitusjäätmed?
Kuhu paigutada remondi käigus tekkinud ehitusjäätmed?

Kuhu paigutada remondi käigus tekkinud ehitusjäätmed?

Foto: Pixabay

Saabunud suvi paneb mitmed koduomanbikud mõtlema remondile – uuendamist vajav magamistuba, vannituba või muu kodune ruum toob endaga kaasa aga suure hulga ehitusjäätmeid.

Eesti Keskkonnateenuste juhatuse liikme Bruno Tammaru sõnul on eriti kortermajade puhul aastatega muutunud elanike suhtumine ehitusjäätmete osas. “Vanasti visati heal juhul kõik ehitussodi olmejäätmete prügikasti, halvemal juhul viidi metsa,” viitas Bruno Tammaru.

Kortermajade puhul on aastatega muutunud elanike suhtumine ehitusjäätmete osas.

Kortermajade puhul on täna kohustus biojäätmed visata biojäätmete prügikasti ning paberprügi paberjäätmete prügikasti. “Segaolmejäätmete konteinerisse sobib kõik muu igapäevaselt tekkiv prügi. Ohtlikud jäätmed, mööbel ning ehitusjäätmed ei ole kindlasti segaolmejäätmed ning nende viskamisel eelnimetatud konteineri võib prügivedaja loobuda konteineri tühjendamisest,” kirjeldas Bruno Tammaru.

Ohtlike jäätmete viskamisel segaolmejäätmete konteinerisse võib prügivedaja loobuda konteineri tühjendamisest.

Big Bag konteineri kasutamine
Foto: Arno Mikkor

“Lihtsaim viis koduse remondi käigus tekkivate jäätmete lahtisaamiseks on koguda jäätmed nt esikus suurtesse prügikottidesse ning siis tellida jäätmekäitlejalt ehitusjäätmete konteiner,” viitas Bruno Tammaru. Eriti sobiv on selleks Big Bag tüüpi jäätmekott, kuhu mahub 1 kuupmeeter ehitusprügi ning mida on mugav kortermajade trepikodade kõrvale hetkeks paigutada.

Lihtsaim viis koduse remondi käigus tekkivate jäätmete lahtisaamiseks on koguda jäätmed suurtesse prügikottidesse ning siis tellida jäätmekäitlejalt ehitusjäätmete konteiner.

Tallinna piires on näiteks sellise konteineri rendimaksumus koos kohaletoomise ja ärvaviimisega 99 eurot. “Mõistlik on korraga täita mitu Big Bag kotti, sest äraveo hind selletõttu kallimaks ei lähe,” viitas Bruno Tammaru.

Foto: Arno Mikkor

Soodne valik on ka tuua ehitusjäätmed kohalikku jäätmejaama, kus kuupmeeter segaolmejäätmete vastuvõtmine maksab ca 25 eurot. Ent sellisel juhul lisanduvad kulud transpordile ja haagise rendile, kus vajalik on haagisekonksuga sõiduauto olemasolu. “Kes vähegi oma aega väärtustab, näeb Big Bag teenuses head valikut oma aja säästmisel,” usub Bruno Tammaru.

Kommentaarid