Home Eesti elu KUIDAS JÕUDA TEGELIKE ABIVAJAJATENI I Erikomisjon keskendub avalikul istungil täiskasvanute hambaravihüvitisele
KUIDAS JÕUDA TEGELIKE ABIVAJAJATENI I Erikomisjon keskendub avalikul istungil täiskasvanute hambaravihüvitisele

KUIDAS JÕUDA TEGELIKE ABIVAJAJATENI I Erikomisjon keskendub avalikul istungil täiskasvanute hambaravihüvitisele

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul istungil täiskasvanute hambaravihüvitisega seotud küsimusi.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul on hambaravihüvitise näole tegemist olulise meetmega, kuhu riik panustab igal aastal suure hulga raha, kuid see ei jõua tegelikke abivajajateni. Seetõttu tulebki Reinsalu sõnul komisjonis arutada, mis vajab muutmist, et meede tööle hakkaks.

Riigikontrolli kontrolliaruande tõi välja, et haigekassa hambaravihüvitis ei jõua inimesteni, kes seda kõige rohkem vajavad. Hüvitist vajaks enim väiksema sissetulekuga inimesed, kel on uuringute järgi suutervisega kõige rohkem probleeme, samas kasutavad hüvitist pigem suurema sissetulekuga inimesed, kes suudaksid hambaravi eest ka ise tasuda.

Istungile on kutsutud Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Agris Koppel, Eesti Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane ning Riigikontrolli esindajad.

  • Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.