Home Poliitika KUIDAS LAHENDADA KÜBERRÜNNAKUID? President Ilves Davosis: küberrünnakute lahendamiseks peavad riigid liituma rahvusvahelise koostööga
KUIDAS LAHENDADA KÜBERRÜNNAKUID? President Ilves Davosis: küberrünnakute lahendamiseks peavad riigid liituma rahvusvahelise koostööga

KUIDAS LAHENDADA KÜBERRÜNNAKUID? President Ilves Davosis: küberrünnakute lahendamiseks peavad riigid liituma rahvusvahelise koostööga

WEF
Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

Šveitsi Davosis, Maailma Majandusfoorumil osalev president Toomas Hendrik Ilves kõneles täna küberturvalisusele pühendatud arutelul, kus arutati võimalikke ründeid kriitilise taristu vastu, olgu selleks näiteks elektrijaamad, finantsasutused, transpordikorraldus, telekommunikatsioon või valitsusasutused.

Eesti riigipea tõdes, et keeruliselt sündivad rahvusvahelised kokkulepped ja lepingud loovad raamistiku küll küberriskide maandamiseks, kuid veelgi raskem on õiguslike kokkulepete rakendamine tegelikkuses.

President Ilvese hinnangul on probleemiks osa riikide soovimatus liituda nende lepingutega, mis teeb pahatihti võimatuks kuritegusid lahendada ja küberkurjategijaid vastutusele võtta.

“Meil on küll olemas Budapesti konventsioon, mis pakub võimalust võidelda küberkuritegevuse vastu ja teha selles vallas rahvusvahelist koostööd, kuid kahjuks ei ole mitmed riigid, mis on eksperthinnangute põhjal sageli küberkuritegude lähtekohaks, liitunud sellega,” rõhutas Eesti riigipea.

Ta osales arutelul, mida juhtis Kirstjen Nielsen, Ameerika Ühendriikide küber- ja sisejulgeoleku keskusest, koos Ühendkuningriigi, Jaapani, Šveitsi ja USA küberturvalisuse tippspetsialistidega.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *