Avaleht Kultuur Kultuuriministeerium hakkab uurima kultuuriekspordi edendamist
Kultuuriministeerium hakkab uurima kultuuriekspordi edendamist

Kultuuriministeerium hakkab uurima kultuuriekspordi edendamist

UURINGKultuuriministeerium on algatamas uuringut, mis analüüsib Eesti kultuuri rahvusvahelistumise ja ekspordi praegust olukorda ning loob lähtealused tulevikutegevustele.

Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna nõuniku Reet Remmeli sõnul peaks uuring valmima 2016. aasta lõpuks. Hange uuringu läbiviimiseks kuulutatakse välja juba tänavu kevadel.

Eesti audiovisuaalvaldonna, kirjanduse, kunsti ning muusika rahvusvahelistumise ja ekspordi uuringu kavandatavale riigihankele ootab ministeerium pakkumusi erinevatelt uuringufirmadelt, kes kaasaksid ühispakkujatena ka välispartnereid ja valdkondlikke eksperte. Samuti annab uuringu läbiviimine konsortsiumina võimaluse teha koostööd Eesti ülikoolidega.

Jaanuaris kohtusid nimetatud nelja valdkonna arenduskeskused ja esindusorganisatsioonid, kes tegelevad rahvusvahelistumise ja kultuuriekspordiga, et arutada üheskoos kavandatava uuringu teostamist. Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõuniku Anu-Maaja Palloki sõnul on valdkondade esindajate huvi uuringu ja selle tulemuste kohta suur. Uuring aitaks analüüsida Eesti kultuuri – ja loomevaldkondade rahvusvahelistumise ning ekspordi praegust olukorda, valdkondlikke tugevusi kui eeldusi ning senikasutamata arenguvõimalusi.

Uuringu laiem eesmärk on töötada välja meetodid ja mudelid, mille põhjal oleks võimalik edaspidi valdkondade rahvusvahelistumist ja eksporti järjepidevalt jälgida ning avaliku sektori rahakasutuse efektiivsust mõõta.

Palloki sõnul on uuringu maksumus küll eelarvesse prognoositud, kuid sellest on praegu veel vara rääkida. Ministeerium tegeleb hetkel uuringu läbiviimise lähteülesande koostamisega, pärast mida saab ka rääkida eeldatavast maksumusest.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga