Avaleht Eesti elu Kümnendal Tallinna Lillefestivalil esinevad Poola sõjaväeorkester ja Jäääär
Kümnendal Tallinna Lillefestivalil esinevad Poola sõjaväeorkester ja Jäääär

Kümnendal Tallinna Lillefestivalil esinevad Poola sõjaväeorkester ja Jäääär

Foto: Pixabay

25. mail avatakse kümnes rahvusvaheline Tallinna Lillefestival. Ennem Lillefestivali avatseremooniat kell 16.15 on kõigil huvilistel võimalik osa saada Kindral Józef WYBICKI nim. Poola sõjaväe Wojsko Polskie esindusorkestri kontserdist Tornide väljaku lava. Kontsert on Poola Vabariigi kingitus Eesti Vabariik 100 puhul. Esitusele tulevad 20. sajandi Poola sõjalaulud, muusikat kultusfilmidest ja teosed mida esitleti ametlike visiitidel vahemikus 1918-1936.

Kell 17.10 alustame rahvusvahelise Tallinna Lillefestivali avatseremooniaga ja kuulutame avatuks kõik 30 fantastilist teemaaeda. Juubeliaasta teemaaiad on valminud seekord teemadel „Õnnesoov lillede keeles” ja „Ajaloo peegeldus aias”. Teemaaedasid on Tallinna Tornide väljaku parki käesoleval aastal tulnud rajama kümme võistkonda välisriikidest ja 17 võistkonda kodumaalt.

Teemaaedasid on Tallinna Tornide väljaku parki käesoleval aastal tulnud rajama kümme võistkonda välisriikidest ja 17 võistkonda kodumaalt.

Peale avatseremooniat võtab lava üle Eestlaste poolt armastatud ansambel Jäääär. Ansambli liikmed lubasid anda kontserdi, mis on vääriline nii, Eesti Vabariik 100, Kadriorg 300, Lillefestival 10, kui ka Poola Vabariik 100 tähistamiseks.

Käesoleva aasta Lillefestival lõppeb 24. augustil lõputseremooniaga, kus tuuakse esile tublimad aednikud ja premeeritakse just neid kõige innovaatilisemaid ja kaunimaid teemaaedu. Lõputseremoonia muusikalist elamust pakub alati muhe Orelipoiss.

Festival ootab läbi suve kõiki linlasi ja linnakülalisi nautima kümnendat Tallinna Lillefestivali Tornide väljaku pargis ja kutsub külastama festivali ala korduvalt läbi suve, et jälgida teemaaedade eluringi sünnist hääbumiseni.

Festivali avatseremoonia ja kontserdid on kõigile tasuta. Kontsert on istekohtadega, kuid arvestama peab, et istekohtade arv on piiratud.

Lisainfot Lillefestivali ja Kadrioru Pargi sündmuste kohta leiad kodulehelt  www.kadriorupark.ee ning sotsiaalmeediast www.fb.com/kadriorupark.

Kommentaarid