Avaleht Eesti elu Läänemaa arengustrateegias on prioriteetseim raudteeühenduse taastamine
Läänemaa arengustrateegias on prioriteetseim raudteeühenduse taastamine

Läänemaa arengustrateegias on prioriteetseim raudteeühenduse taastamine

1443232_48216770Lääne maakonna arengustrateegia 2020+ võtab lähiaastatel erilise tähelepanu alla ettevõtluse ja töökohtade loomise toetamine ja näeb ette Riisipere-Haapsalu-Rohuküla raudteeühenduse taastamise.

Riisipere-Haapsalu-Rohuküla raudtee taastamise kohta on koostatud tasuvusuuring, mille eesmärk on optimeeritud ning ühtse bussi- ja reisirongiliiklust integreeriva liinivõrgu väljatöötamine. Rongiliikluse taastamine võimaldab  lisaks läänlastele kaasaegset transpordiühendust ka hiidlastele. Uuringu tulemustest nähtub, et nimetatud raudteelõik on sotsiaal-majanduslikult tasuv, seisab arengustrateegias.

1995. aastal lõpetati Haapsalu ja Riisipere vaheline reisirongiliiklus, kuna raudteetaristu oli amortiseerunud, kuid investeeringuteks raha ei leitud. Aastakümneid toiminud rongiliiklus soodustas asustuse arengut, mistõttu 72 protsenti läänemaalastest elavad ka tänapäeval just raudteetrassi ääres.

Raudteeüheduse taastamiseks on arengukavas ette nähtud maakonnaplaneeringut täpsustava teemaplaneeringu „Riisipere-Haapsalu-Rohuküla raudteetrassi koridoriasukoha määramine“ kehtestamine ja raudteetrassi aluse maa riigi omandisse jätmine.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga