Avaleht Eesti elu LAHE! Statoili vanadest reklaambänneritest valmib erivajadusega inimeste kätetööna 7000 poekotti
LAHE! Statoili vanadest reklaambänneritest valmib erivajadusega inimeste kätetööna 7000 poekotti

LAHE! Statoili vanadest reklaambänneritest valmib erivajadusega inimeste kätetööna 7000 poekotti

Circle K teenindusjaamade üleminekuga uuele kaubamärgile jääb üle 3,5 kilomeetrit kangast reklaambännereid, millest valmib erivajadusega inimeste kätetööna kuni 7000 poe- ja puudekotti. Nende müügist saadav tulu läheb vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimeste töötamise toetamiseks.

Kõigi Circle K teenindus- ja automaatjaamade kangasreklaamid üle Eesti kogutakse kokku ja viiakse Viljandisse, kus mittetulundusühingu Töötoad abil õmmeldakse nendest poe- ja puudekotid. Erivajadusega inimeste kätetööna valminud kotte saab osta Circle K teenindusjaamadest hinnaga 4,50 eurot ja kogu kotimüügist teenitud tulu läheb sotsiaalsesse ettevõtlusesse vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimeste töötegemise toetamiseks.

“Otsisime kasutuks muutunud Statoili kangasbänneritele paremat tulevikku kui hävitamine ja lõime käed mittetulundusühinguga Töötoad,” rääkis Circle K turundusjuht Diana Veigel. “Puuetega inimeste kätetööna valmivad kahes mõõdus poe- ja puudekotid, viimaseid saab kasutada suure poekotina, aga sellesse mahuvad ka meie jaamades müüdavad võrgus küttepuud,” selgitas Veigel. “Koti ostja saab kaasa teadmise, et toetab keskkonda ja erivajadusega inimest. Usume, et läbi selliste tegevuste muutub ka ühiskond paremaks ja sallivamaks.”

Mittetulundusühingu Töötoad juhatuse liikme Mati Tuuksami sõnul on oma teenitud raha puudega inimesele olulise tähendusega. “See pole üksnes tuntav lisa saadavatele riiklikele toetustele, vaid tõstab ka inimese enesehinnangut läbi teadmise, et ollakse võimelised ise panustama ja seeläbi eluga paremini toime tulema,” selgitas Tuuksam. “Meil on hea meel, et Circle K sellise koostööettepanekuga meie juurde tuli. See võiks olla teistelegi eeskujuks, et kasutatud tekstiilijäätmeid ei ole vaja ära visata, vaid nendele saab anda uue elu.”

Kommentaarid