Avaleht Haridus Ligi 50 koolisööklat avavad sel nädalal lapsevanematele uksed
Ligi 50 koolisööklat avavad sel nädalal lapsevanematele uksed

Ligi 50 koolisööklat avavad sel nädalal lapsevanematele uksed

Alanud nädalal avab Eesti suurim koolitoitlustaja Daily avatud koolisööklate nädala raames ligi 50 koolisöökla uksed ning kutsub lapsevanemaid ja teisi huvilisi koolilõunat maitsma.

Daily kaubamärgi all koolitoitlustust pakkuva Baltic Restaurants Estonia müügi- ja turundusjuhi Tiiu Endriksoni sõnul on ettevõtte sooviks anda lastevanematele võimalus näha ja maitsta toiduvalikut, mida igapäevaselt nende lastele koolisööklates pakutakse.

„Kui laps räägib kodus, et koolitoit pole maitsev ega täida kõhtu või usutakse endiselt legende ebatervislikust koolitoidust, siis tasub kindlasti sööma tulla. Koolitoit on tänapäeval väga tervislik, mitmekülgne ja ka maitsev. Ühelt poolt on kehtestatud riiklikud nõuded, mis dikteerivad lastele pakutava toidu energia- ja toitainesisalduse ning toitlustamise korra. Neile lisaks oleme iseendale kehtestanud kõrged menüüstandardid ning vanematelt ja lastelt saadud tagasiside on see, mis aitab lõunamenüüd pidevalt veelgi täiustada,“ rääkis Endrikson.

Nii ei leia näiteks Daily koolisööklates pakutavast toidust maitsetugevdajaid sisaldavaid maitseaineid ega ka puljongi-, supi- või kastmekontsentraatidega valmistatud sööke. Poolfabrikaattoodetest valmistatud toitude asemel pakutakse lastele värskest lihast ja kalast valmistatud suppe, praade ja pajaroogi. Samuti eelistatakse tooraine valikul just kodumaist kraami. Kartul nii toidu koostises kui ka lisandina on eranditult juba mitmendat aastat sulfideerimata.

Avatud koolisööklate nädala raames ei pakuta erimenüüd, vaid kõik huvilised saavad kehtestatud päevaraha eest maitsta täpselt samasugust toitu, mida söövad igapäevaselt koolilapsed. Tasumise ja söögiaegade kohta leiab info koolide kodulehtedelt.