Avaleht Eesti elu Liina Kersna: kasutage kevadist koolivaheaega kosutavaks puhkuseks Eestis
Liina Kersna: kasutage kevadist koolivaheaega kosutavaks puhkuseks Eestis

Liina Kersna: kasutage kevadist koolivaheaega kosutavaks puhkuseks Eestis

Esmaspäeval algab üldhariduskoolides kevadine koolivaheaeg, mis annab hea võimaluse aja maha võtta ja teenitud puhkust nautida. Samas on oluline ka koolivaheajal järgida koroonaviiruse ennetusnõudeid ja puhata ohutult.

„Koroonaviiruse tõttu kehtestatud distantsõppe periood on olnud katsumusterohke ning hingetõmbehetk kulub kõigile õpilastele kindlasti ära,“ ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna. „Elu on näidanud, et peale vaheaega on nakatumisnäitajad tõusnud, seepärast palun koolivaheajal erilist tähelepanu pöörata enda ja oma lähedaste ohutusele. Samuti kutsun kõiki üles veetma vaheaja Eestis, et koroonaviirust, sealhulgas koroonaviiruse uusi tüvesid, Eestisse ei toodaks. Väljas on juba kaunis kevad, mis annab hea võimaluse minna õue ja nautida tegevusi vabas õhus.“

Koolivaheajal ei tohi unustada ettevaatlikkust: ka puhates tuleb vältida kambakesi kogunemisi, tegutseda hajutatult ja võimalusel õues, hoida distantsi ning kanda avalikes kohtades maski. Eriti oluline on olla ettevaatlik suheldes riskirühmadega, kelle vaktsineerimine on alles pooleli. Nakatumisnäitajad on küll langenud, ent haiglates on endiselt palju koroonapatsiente.

Vaheaja sisustamiseks pakub eraldi programmi ka Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Teeviida, Haridus- ja Noorteameti ning Delfiga. Noortesaadete programm läheb eetrisse esmaspäeval 19.aprillil ja neljapäeval 22. aprillil.

Erinevad tegevused toimuvad ka Teeviit portaalis, koondatult teemaviite #sisukasvaheaeg alla.