Avaleht Eesti elu LINDE VAATLEMA! Nädalavahetusel oodatakse linnurahvast loodusessse sulelisi kirja panema
LINDE VAATLEMA! Nädalavahetusel oodatakse linnurahvast loodusessse sulelisi kirja panema

LINDE VAATLEMA! Nädalavahetusel oodatakse linnurahvast loodusessse sulelisi kirja panema

Sookured3.–4. oktoobril toimuvad traditsioonilised rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch 2015. Sellega pööratakse tähelepanu lindude sügisrändele ja meid ümbritsevale linnurikkusele. Osalemiseks tuleb neil päevil vaid lindude tegutsemist jälgida. Seda võib teha omal käel nii koduaias kui ka pikemal linnuretkel. Mitmel pool Eestis saab osaleda ka juhendajaga linnuvaatlusel, õppida rändavaid röövlinde pildistama ning tutvuda lindude rõngastamisega.

Vaatluspäevadel osalejatel palub Eesti Ornitoloogiaühing nähtud liigid ja lindude ligikaudse arvu kirja panna ning võimalusel edastada andmed kiirkokkuvõtete tegemiseks juba 4. oktoobril hiljemalt kell 15, kasutades EOÜ kodulehel www.eoy.ee olevat ankeeti. Kes selleks ajaks ei jõua, neilt oodatakse andmeid 8. oktoobriks ja neid võib saata ka postiga aadressil Veski 4, 51005 Tartu.

Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad toimuvad sel aastal 22. korda. Seda korraldab ülemaailmne linnukaitseühendus BirdLife International, Eestis koordineerib tegevust Eesti Ornitoloogiaühing. Lähem teave vaatluspäevade kohta: www.eoy.ee Lisateave: riho.kinks@eoy.ee, 508 6690.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga